Black Stars – SK Oreb 1:6 (12. 9. 2020)

Krásné, horké počasí pozdního léta přilákalo do řad Black Stars několik absentujících z minulého týdne, zároveň ale přiměl letní dozvuk několik v minulém týdnu přítomných absentovat. Že jste se v tom trochu zamotali? Tak v tom případě jste na tom podobně jako černobílí po dnešním zápase. Ale popořádku…
I přestože úvodní vyložená šance byla v režii Black Stars, kdy se vpředu prosadilo duo Karlos s Honzou, nedokázali naši seniorní junioři skórovat a byl to tedy naopak soupeř, kdo otevřel skóre. Po špatné orientaci bránících černobílých před vápnem se prosazuje orebský šuter a nedává Izymu šanci – 0:1. Black Stars ale nepanikaří, hrají zataženě od půlky hřiště a soupeře do dalšího vážného ohrožení Izyho prakticky nepouštějí. Jenže nic neplatí věčně, a tak se o něco hbitější Oreb do poločasu přeci jen ještě prosazuje, a to hned dvakrát. Z těchto dvou zásahů si dokonce jeden úspěch připsal i orebský brankář, který často doplňoval své spoluhráče vpředu. Hra 5 na 4 činila černobílým potíže zejména kvůli nedostatečné komunikaci. Naopak Black Stars nedokázali v průběhu druhé poloviny prvního poločasu využít svou druhou tutovku, a tak se odcházelo do pomyslných kabin za stavu 0:3 pro Oreb. Druhý poločas jako by byl psán přes kopírák poločasu prvního. Snad jen pouze s tím rozdílem, že si černé hvězdy nevytvořily snad ani jednu tak výraznou šanci jako v poločase prvním, a naopak Oreb se dostával do zakončení častěji. Postupně narostlo skóre už na děsivých 0:5. Černobílí přesto hráli neodevzdaně dál a dostalo se jim zasloužené odměny. Karlos se na vápně Orebu obtočil kolem bránícího hráče, který černobílého forwarda dokázal zastavit jen za ceny faulu. Přímý kop z hranice pokutového území tvrdou přízemní střelou zakončil Mačus a alespoň kosmeticky vylepšil skóre na 1:5. To bylo ale od černobílých pro dnešek vše. A protože se do konce zápasu ještě jednou prosadil Oreb, skončilo utkání rozdílem třídy v poměru 1:6. Poměrně trpělivá defenzivní hra Black Stars, byla vlastně trpělivou ofenzivní hrou Orebu. Černobílí nehráli zle, vázla jim však lepší orientace a sehranost na hřišti a více chytrosti nad balónem.
Black Stars – SK Oreb 1:6 (0:3)
Branka: Jan Mačí