Black Stars – Hurican/Bruggy 3:2 (6. 9. 2020)

Nová sezóna, nové naděje, nové výzvy. Tak to v případě Black Stars vůbec neplatí. Jedeme furt to svoje, jako by svými výrazy ve tváři říkali černobílí. :) Umocněno návratem vedení pod taktovkou bratří Hladíků. A hned první úspěch staronových hrajících bafuňářů se dostavil. Na zápas s prestižním soupeřem dorazil příjemný počet hráčů černých hvězd.
Od začátku Black Stars dodržovaly přísnou taktiku na tento zápas jmenovaného kapitána Jendy – rozběhat se, nezranit se a užít si to. A tato taktika vycházela na jedničku. Hra se přelévala z jedné půlky hřiště na druhou, takže cíle v podobě rozběhání se bylo dosaženo. Průběžně se i dostavovaly náznaky šancí, a to na obou stranách. Zhruba v polovině prvního poločasu to byli Black Stars, kdo se ujal vedení. Po ťukačce skóruje prudkou ranou z metru do prázdné brány Raďas – 1:0! Zkušený Hurican se nastalou situací nenechal rozhodit, hrál trpělivě, využíval brankáře i v poli a držel míč. Na druhé straně ale černobílí vystavěli obranný val, nikam nespěchali a napadali rozehrávku až v hloubi své půlky. A co náhodou prošlo za obranné pozice Black Stars, to zlikvidoval obětavými zákroky pozorný Izy. Vše vycházelo na jedničku až do doby, než se Martinovi zastesklo po vážné hudbě a nechal si nadělit v pozici posledního hráče housličky soupeřovým útočníkem. Po procitnutí ze snu Martin výrobce tohoto strunného nástroje skolil, avšak již v pokutovém území Izyho svatyně. Nařízenou penaltu Hurikáni bezpečně proměnili – 1:1. První poločas už další góly nepřinesl. Druhý poločas se nesl v podobném duchu, jako poločas první. Hbité akce, zajímavé momenty, ale také řada nevyužitých šancí na obou stranách. Neschopnost střelců přesně zakončit – u Black Stars Jenda, Looney, Raďas a další – střídaly vynikající schopnosti brankářů gólům zamezit. S postupujícím časem některým černobílým rychleji docházely síly, a tak se mnohdy na lavičce dveře netrhly. Našli se ale i jedinci, kteří ani v tom fofru nestíhali střídat, a proto zvolili svébytnou taktiku odpočívání přímo na hřišti. Jenda nám tak na chvíli vytuhnul na střídačce, zatímco Martin na hřišti. Přes všechny drobné chybičky se ale hvězdy Black Stars přenesly a po dlouhé herní pauze v černobílém dresu nabuzený Pepa strhává po úniku od půli hřiště tvrdou přízemní ranou sobě vlastní vedení opět na stranu BS – 2:1! Hurican se po obdržené brance snažil přeměnit na opravdové fotbalové tornádo, ale nadměrná snaha vyvrcholila špatně zahraným rohovým kopem. Rozehru z rohu na půli hřiště nezahrají Hurikáni právě dobře, přichází o něj v souboji s černobílými forwardy a míč se pomalu kutálí směrem těsně vedle branky Hurikánů. Pepa s Raďasem na sebe ještě stihli mrknout, že by si dali kámen-nůžky-papír, kdo že tam teda doběhne a dá si gólíček. Ale Pepa nakonec nečeká, doběhne balón před brankovou lajnou a s péčí řádného ostrostřelce obezřetně navede balón za brankovou čáru do sítě opuštěné svatyně Hurikánů – 3:1! Hurikáni se ale i tak nevzdávají a šlapou Black Stars na paty. Když už se zdálo, že jejich snaha bude marná, nastal pravý opak. Víťa, snad zvyklý na ruch a divoké případy pražského velkoměsta, přichází lacině o balón a nechává vyniknout Iziho ve snaze nabídnout divákům správné závěrečné drama. Izy však Víťovu nabídku na vyniknutí neakceptuje a je překonán prudkou střelou – 3:2! Drama tak skutečně vrcholí, i když asi s trošku napínavějším scénářem, než Víťa doufal! Posledních 30 sekund už ale dohrávají Black Stars v maximální koncentraci a odnášejí si z nedělního utkání všechny body.
Black Stars – Hurican/Bruggy 3:2 (1:1)
Branky: Josef Mačí 2, Novotný
Žluté karty: Josef Mačí (i přes snahu přesvědčit rozhodčího, že žlutou kartu nelze udělit mimo hřiště)
Sestava: Izák – Tyl, Kozelek, Jan Mačí – Morávek, Luňák, Novotný, Josef Mačí