Black Stars – Vertigo Holohlavy 9:5 (4. 11. 2018)

Černé hvězdy si zkraje zápasu vytvořily solidní náskok, pak nechaly soupeře stáhnout a chvíli s ním hrály svou oblíbenou hru povolit a utáhnout, aby jej nakonec mocným finišem definitivně dorazily.
Z tradiční sestavy pro dnešek vypadlo hned několik jmen, ale situaci zachránilo pražské Wunderauto, kterým dorazili na otočku z Prahy senzační bratři Hladíci a Pepa. Před utkáním panovaly trochu obavy z agresivního způsobu hry Vertiga, který jsme pocítili na jaře, ale tentokrát se soupeřův konfrontační styl omezoval jen na verbální vulgarity, což člověka na této úrovni spíše pobaví a naše nohy to nikterak neohrozí. V sestavě dnes sice chyběl Ivoš, ale jeho dva žáci ukázali, že je fotbalové hře naučil výtečně. Filip z úhlu nejprve zamířil do tyče, ale poté zachoval chladnou hlavu a přihrál Jendovi, který z vápna zamířil přesně do poloodkryté klece – 1:0! Následně Filip při soupeřově power-play vybojoval míč na naší půlce pro Jendu a ten z první ze vzduchu poslal nádhernou svíci, která přeletěla tři čtvrtiny hřiště a zaplula pod břevno odkryté branky – 2:0! Silná pasáž Black Stars pokračovala, Pepa vysunul do levého křídla Filipa, který se prosadil bodlem na bližší tyč – 3:0! Vertigo se nepoučilo, a tak naprosto stejnou akcí toto duo snad ani ne o minutu později přidalo další gól – 4:0! Vzhledem k tomu, že soupeř hrál bez střídání, si leckdo mohl myslet, že je rozhodnuto a Vertigo si odnese pořádný ranec, ale Černé hvězdy obyčejně rády připravují pro diváky dramatičtější kusy. Nejinak tomu bylo i dnes. Hbitý útočník prošel středem a prosadil se přízemní ranou k tyčce – 4:1. Vertigo využívalo hry bez brankáře, celkově si z ní nevypracovalo mnoho šancí, ale po nástřelu na zadní se dokázalo prosadit – 4:2. Zkraje druhé půle pěkně prokličkoval až před branku Pepa, přihrál pod sebe Jendovi, ale ten v mírném záklonu trefil jen přesouvajícího se brankáře. Náš střelný prach zkrátka načas zvlhl a soupeř se dostal na dostřel. Ránu zdálky Izy vyrazil před sebe a trestuhodně nehlídaný protivník pohodlně dorážel – 4:3. „Dorážejícího hráče jsem nehlídal, místo toho jsem vyběhl vpřed, protože jsem věřil Izymu, že to lapí a rozehraje to na mě do brejku,“ uvedl po utkání k tomuto gólu Filip. Mohla tak začít naše hra povolit a utáhnout. Po Izyho výhozu se zavěsil do vzduchu Pepa, který zády k brance temenem trkl do balonu a překonal špatně zasahujícího gólmana – 5:3! Poté útočník pláchl Kubovi, který jej potáhl za dres, ale navzdory použití brzdy ho nerozhodil dostatečně – 5:4. Už jsme měli hry na kočku a myš dost, a tak jsme nasadili k mocnému finiši. Filip vybojoval balon a z půlky zamířil bez problémů do odkryté branky, čímž zkompletoval hattrick – 6:4! Poté Jenda potáhl balon až k soupeřově svatyni a našel volného Morise, na kterého už zívala prázdná klec – 7:4! Následně se Pepa s Filipem hnali dva na jednoho, Pepa se rozhodl zakončit sám, za což ho Filip začal pucovat, ale pak si povšiml, že Pepova dělová rána zapadla k tyči, a tak zmlkl – 8:4! Aktivní presink dnes fungoval, Pepa s Kubou zatlačili soupeře do úzkých, Kubas vybojoval balon, zachoval klid a vysunutého brankáře obhodil ladným obloučkem ve výši ramen – 9:4! Vertigo naposledy pozvedlo uvadající prapor a prosadilo se hlavou po rohovém kopu – 9:5. Tři minuty před koncem jsme poté, co jeden ze soupeřů málem dostal infarkt, byli ochotni utkání již ukončit, ale spoluhráči zmíněného chudáka se rozhodli otestovat jeho výdrž a vynutili si dohrání duelu až do konce. Prostě kamarádi do deště. V závěru se již nic důležitého neudálo, a tak cestou z Černožic do Hradce i Prahy panovala veselá tříbodová nálada.
Black Stars – Vertigo Holohlavy 9:5 (4:2)
Branky: F. Hladík 3, Jan Mačí 2, Josef Mačí 2, Morávek, J. Hladík
Žlutá karta: J. Hladík
Sestava: Izák – Martin Kajetán, J. Hladík, Jan Mačí – F. Hladík, Morávek, Josef Mačí