Black Stars – Repro „B“ 4:8 (10. 11. 2018)

V sobotu hodinu po poledni zavítaly Černé hvězdy do vynuceného vyhnanství na Tyl Aréně. Malebný stánek s historickým nádechem, leč na pohyb slabším povrchem a poměrně úzkým hřištěm, se tentokrát neukázal být přívětivým. Zápas rozhodly dvě slabé čtyřminutovky černobílých. A tak lze snad jako nejsvětlejší moment utkání vybrat účast Evžena, který se na zeleném pažitu ukázal v černobílém dresu po mnoha a mnoha týdnech. Navíc nám ukázal, že nejlepší iontový nápoj je v zeleném skle a vyrábí se v Plzni.
Utkání nezačalo pro Black Stars vůbec dobře. Jednak se Černé hvězdy nesešly právě v hojném počtu, kdy měly k dispozici jen jednoho borce na střídání, a za další Mačus zapomněl doma balón na rozkopání a rozchytání, takže se černobílí jen závistivě koukali na čutajícího si soupeře. A jaký byl obraz rozcvičení, takový následoval i průběh hry. Repro dominovalo jak v pohybu, tak v držení míče. Black Stars se ne a ne dostat do hry. Už po pár minutách nejagilnější hráč Repra postupuje takřka osamocen z pravé strany hřiště. Proti míči nestíhá vystoupit Karlos, a mladý útočník Repra prudkou přízemní střelou otevírá skóre utkání – 0:1. Za nedlouho přeceňuje své možnosti Mačus, kdy se na půli pouští do kličky proti hráči, který se již v tento moment projevil jako rozdílový muž. Obírá Mačuse o míč, postupuje od půlky sám na Izyho a pohodlně zvyšuje stav utkání – 0:2. A než bys řekl švec, skóre na ukazateli se mění na 3, 4 a 5:0… Co k tomu dodat. Black Stars nedokážou najít na svého soka recept, a naopak vrší nevynucené chyby. Za zmínku z pohledu černobílých snad stojí jen šance Karlose. Tváří v tvář gólmanovi se ale neprosazuje. Black Stars na chvilku přeci jen procitnou. Mačus dokázal obrat o míč soupeře na vlastní polovině hřiště, tím Repru přerušuje rychlý protiútok a přečíslení Repra 3 na 2 se rázem mění v přečíslení Black Stars 3 na 1. V tento okamžik se ukázalo jako štěstí, že se Martin s Morisem nestačili vrátit z předchozího útoku, a zafungovali jako čistí „bukaři“ (nikoli „bukanýři“). Mačus ze středu hřiště nahrál do pravého rohu hřiště Morisovi a ten parádní přihrávkou vybídl Martina ke skórování – 1:5! Ráz hry se ale příliš nezměnil, a tak Repro našim černobílým miláčkům nadále zatápí. Po jedné z akcí můžeme poděkovat Izymu, že si dobře postavil tyče. Soupeř totiž střílí tyčka, tyčka a ven. Izy se už nemůže dívat na nemohoucnost svých spoluhráčů v poli, vysunuje se na půlku hřiště, dostává balón, natáhne ke střele a jeho pumelice končí na spojnici tyče a břevna. V dalších minutách prvního poločasu už se skóre nemění a jde se do kabin za stavu 1:5. Ve druhém poločasu už není Repro tak produktivní a Black Stars už nekupí tolik nevynucených chyb. A jsou to černobílí, kdo po několika minutách hry mění skóre utkání. Konkrétně se jedná opět o Martina, kterého znovu Moris vyzývá k zakončení takřka do prázdné brány – 2:5! Už se zdálo, že se Black Stars otřepávají a svému soupeři dnes ještě přeci jen zatopí. Moris při jedné z akcí po rohu dokonce nastřeluje tyč. Stejně tak rozezvonil železo i Evžen. A nakonec, i když Izy nevychytal, co obvykle, snese za sobotní výkon poměrně slušné měřítko. Je to totiž on, kdo tentokrát mění skóre utkání. Svým dlouhým prudkým výhozem se snaží najít své černobílé soukmenovce schované v klubku hráčů před bránou soupeře. Nikým netečovaný míč propadá až ke gólmanovi Repra. Ten jej neudrží a balón mu propadá za záda do brány – 3:5! Ale další snížení se nekoná, a naopak Repro pálí dvě stoprocentní šance. Chvíli na to přichází bohužel další zkrat z dílny Černých hvězd. Mačus rozehrává na vlastní půli míč na Martina, ten na chvíli zaváhá s rozehrou, dostoupí si ho protivníkův útočník, obírá Martina o míč a završuje svůj hattrick – 3:6. A co víc, hned následující rozehru na půli hřiště Black Stars kazí, nechají se obrat o balón a jen jako kuželky přihlížejí tomu, kdy soupeř zvyšuje na 3:7. Další rozehra je nepochopitelně jako přes kopírák a Repro bez větších problémů zvyšuje na 3:8. Kdyby byl v Tyl Aréně nějaký příznivec Black Stars, tak by jej buď kleplo, nebo by své – jindy miláčky – ze zoufalství snad inzultoval… Po této gólové smršti Repro zákonitě mírně povoluje a pouští Černé hvězdy zase trochu do hry. Ve snaze nasypat černobílým co nejvíce branek si Repro nehlídá zadní vrátka. Míč se odráží na půlku přesně do běhu osamoceného Evžena. Ten se urputným sprintem vydává za míčem, a osamocen by mohl sám postupovat na bránu. Místo toho Evžen v zájmu zachování svého zdraví zvolňuje a volí jen střelu zpoza půlicí čáry. I to byl obrázek dnešního zmaru. V dalších minutách už se modrožlutí hráči Repra brankově neprosazují a jsou to nakonec Black Stars, kdo ještě naposledy předvede gólovou akci. Mačus s Evženem postupují ve dvou na osamoceného gólmana Repra. Evžen ani nepomyslí na nahrávku Mačusovi, nechá si spadnout gólmana na zem a elegantní pumelicí levačkou završuje skóre utkání na 4:8. Repro zaslouženě vyhrává rozdílem 4 branek a odnáší si 3 body do soutěžní tabulky.
Black Stars – Repro „B“ 4:8 (1:5)
Branky: Martin Kajetán 2, Izák, Hovorka