Reportáže
Black Stars – Reds 5:3 (23. 9. 2018)

Black Stars čekal po sobotním výprasku těžký úkol. Po psychické stránce se hráči museli oklepat ze sobotní prohry (a Mačus z toho, že netrefil začátek zápasu) a po fyzické stránce ze zápasu absolvovaného bez střídání. Ale skutečnost, že hned tři ze sedmi borců sobotní zápas neabsolvovali, dávala tušit, že by se toto manko projevit nemuselo.
Svou odolnost, a to jak psychickou, tak fyzickou, hned od úvodu utkání předváděl Karlos. Svým trpělivým napadáním dostává hráče Reds od úvodu pod tlak a hlavně jeho zásluhou jdou Black Stars poměrně rychle do vedení 2:0! Po těchto trefách se ale hráči Reds dostávají do tempa a hra se začíná vyrovnávat. Několik zákroků ze svého čarovného gólmanského klobouku musí vytáhnout Izy. Po několika neúspěšných pokusech o dobytí branky na obou stranách jsou přeci jen úspěšnější hráči Reds a snižují na 2:1, kdy dvojice soupeřových hráčů přehrává obránce Black Stars a nedává Izymu šanci. Vcelku vyrovnaný průběh hry narušuje Radek. Ten využívá přihrávku od Martina Tyla a jakýmsi osobitým stylem dostává míč za záda brankáře Reds – 3:1! Do poločasu ještě několikrát podržel černobílé obratně chytající Izy. A ani na druhé straně nebyl brankář překonán. Ve druhém poločase byl obrázek hry velmi podobný poločasu prvnímu. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale prozatím bez větších šancí. Zakončení jak na jedné, tak na druhé straně chyběl buď větší důraz (Radek), nebo přesnost (Mačus), nebo dokonce obojí. O trochu víc do hry začali ale přeci jen dávat hráči Reds. Po několika pološancích se dostávají k zakončení a osamocený útočník na středu vápna nedává Izymu šanci – 3:2. Těsný stav vnáší do hry emoce, zejména na straně Reds. Někteří jeho jedinci jsou extrémně neukáznění a svými výroky atakují rozhodčího. K jejich štěstí bere sudí jejich hořekování na svůj výkon s nadhledem. Následuje pasáž, kdy mají alespoň z pohledu území navrch Reds. Jenže Black Stars mají pevnou obranu, a pokud už něco projde na Izyho, ten pokusy protivníků likviduje s ledovým klidem. Ucelenou pasáž rozsekává až Karlos. Nejdříve je při průniku na útočnou půli lehce přistrčen, marně se dožaduje faulu a míč končí u kopaček Reds. Reds ihned přecházejí do útoku, ale jejich hráč kolegiálně nechá Karlose vrátit se do obranného postavení. Následně se ten samý hráč Reds pokusí Karlosovi udělat kličku. Jenže hbitý štírek černobílých odebírá tomuto bekovi balón, zároveň si všímá protivníkova gólmana postaveného na půli hřiště, a tedy i prázdné brány, a pohotově střelou z poloviny hřiště vrací pro Black Stars vedení o 2 góly – 4:2! Touto brankou jsou Reds otřeseni a jen za několik okamžiků uvolňuje Radek do vyložené šance Martina. Tomu se ale zakončení nedaří a musí se vracet zpět do obranného postavení. Shodou okolností není Martinův návrat zrovna bleskový a Reds mezitím zakončují svou útočnou akci pouze do rukavic Izyho. Ten si všímá Martina, který se najednou díky pomalejšímu návratu ocitá „za bukem“, a nachází ho přesným výhozem. Martin precizně zpracuje balón, neukvapuje se, všímá si nabíhajícího Mačuse, předkládá mu lahůdkový balón před prázdnou kasu a jde se slavit – 5:2! Black Stars tak během několika málo okamžiků odrazili nepříjemně rozjetý nápor Reds. Vedení o tři branky ale nevydrží příliš dlouho. Reds sbírají poslední síly a na několik pokusů dotlačí balón za záda Izyho – 5:3. O chvíli později je ihned po naskočení na hřiště nevybíravě zákrokem zezadu skolen Radek. Tento co do zkušeností v černobílém dresu benjamínek si nenechává nic líbit a startuje z lehu jako řádně nasupený bejček přímo na svého skolitele. O bitku ale nikdo nestál, a tak se pokračovalo ve hře. Nejlepší odpovědí na nefér hru je dát soupeři branku. To se dokonce přímo Radkovi daří, ale gól není uznán pro předcházející faul Karlose. Nakonec mohl definitivně do kolen srazit hráče Reds opět Radek, ale z nevelké vzdálenosti jen několika málo metrů před vápnem míjí zcela prázdnou branku soupeře. (Martine, tvůrce zápisu má u Tebe panáka, protože vypustil tu nahrávku soupeři na své velké vápno, kdy jsi ho poslal do 1000% tutovky! A druhýho panáka má u Tebe Izy, protože to s přehledem čapnul! :-) )
Black Stars – Reds 5:3 (3:1)
Branky: K. Mareček 3, Novotný, Jan Mačí