Black Stars – Inter 4:4 (28. 10. 2018)

Nedělní mimořádné sváteční odpoledne nepřineslo do řad Black Stars právě sváteční playery. Ba naopak se sešla docela tradiční a přiměřeně početná sestava, jejíž výkon roste od zápasu k zápasu. Naproti tomu Inter dorazil ve skromnějším počtu, což jej v konečném výsledku zřejmě stálo pár bodíků. Za vyzdvihnutí ještě stojí účast příznivců Black Stars v počtu dvou jedinců v podání Mačuse seniora a „kamerwomanky“. Nezastavilo je ani pro diváka spíše nepříznivé počasí.
Hned úvod utkání napověděl, jaký bude obraz hry. Inter se prezentoval značným pohybem, dobrým držením míče i poměrně kvalitními přihrávkami. Na druhé straně naši borci z Black Stars se spoléhali na své tradiční pojetí hry, to je na ekonomický, takticky vyspělý pohyb, maximální efektivitu držení míče (nedržet ho příliš dlouho); no prostě na to, co umožňuje minimální fyzický fond a velké fotbalové srdce. V jedné z prvních šancí Black Stars se po několika minutách po ultrapřesném Izyho výhozu objevil Karlos. Ještě ale neměl seřízená mířidla, a tak kromě brankáře obstřelil i branku a krásným lobem přehodil zadní autovou čáru. Jen o pár desítek sekund se ocitá osamocen ve středu hřiště hráč Interu a štiplavým bodlem do šíby překonává Izyho – 0:1. Po vyrovnanější fázi hry se Interu nepodaří dobrá rozehrávka rohu. Mačus se zmocnil míče, obešel protihráče na půlce a našel křižnou přihrávkou v tandemu nabíhajícího Martina. Ten s mazáckostí sobě vlastní podstrčil míč z jedné pod vybíhajícím gólmanem a srovnává na 1:1! Následuje delší fáze, kdy se Inter marně pokouší dobýt Izyho svatyni. Nakonec ale obrana Black Stars ne zrovna intenzivní, ale přesto trvalý nápor Interu nevydrží. Ivoš nezastihl na zadní tyč nabíhajícího forwarda Interu, protivníkův útočník dostává přesnou nahrávku a bez problému uklízí mičudu do kasy – 1:2. Takřka z rozehrávky se do šance dostává Ivoš, ale předchozí zaváhání se mu bohužel nedaří odčinit. Zkraje 11. minuty nastává zlomový okamžik utkání. Moris prochází skrz obranu Interu jako tank a už se chystá k zakončení, když ho zezadu sestřelí agilní obránce červených. Překažení jasné gólové šance znamená červenou kartu pro hráče Interu a výhodu přímého kopu pro Black Stars. K míči se staví Mačus. Střelu umisťuje mezi nohy děravé zdi a překonává i gólmana Interu – 2:2! Mačus si touto trefou na 100. výročí vzniku Československa daroval svůj 100. gól v soutěžních utkáních Black Stars! Ke krásnému milníku gratulujeme! Jenda se tak zařadil do Klubu klubových kanonýrů po bok Filipa, Buchyho, Kubase, Vachyho a Morise. Výsledek je nyní vyrovnán a Inter nemá dalšího hráče na střídání. Naštěstí… I tak je soupeř nadále tím, kdo v pohybu na hřišti dominuje. Do konce poločasu ještě Izy lapí pár nepříjemných střel, a protože pušky Black Stars zůstávají tiché, odchází se do kabin za poločasového stavu 2:2. Do druhého poločasu vstupují Black Stars aktivně. Obrovskou příležitost zahazuje Karlos, kdy se mu asi z dvou metrů nepodaří protlačit míč přes gólmana do sítě. Chvilku na to slibnou pozici nevyužívá ani Raďas. Ale z následného rohu už se Karlos prosazuje a strhává vedení ve prospěch Black Stars – 3:2! Inter se s tímto stavem rozhodně nechce smířit a neustále dotírá na Izyho branku. Ale marně. Naopak do zajímavé pozice se dostávají Raďas s Martinem. Leč jejich úsilí brankou nekončí. No, a protože některé zákonitosti ve fotbale prostě platí, tak hned z následující akce to je Inter, kdo se prosazuje. Zcela osamocený útočník červených prostřeluje tvrdou přízemní střelou tentokrát bezmocného Izyho – 3:3. Podobně smutná pasáž se odehrává jen o pár minutek později. Mačus slibně zakončuje střelou, jenže gólman Interu šanci lapí přímo do svých rukavic a zakládá protiútok. Útočník Interu vloží do své střely snad nějaké kouzlo a ne zcela prudká střela vyklouzává Izymu z prstů a končí v síti – 3:4. Na Interu vůbec není znát hra bez střídání a v pohodě stačí běhat s černobílými. Black Stars se tak dostávají do slibných pozic jen sporadicky jako například Raďas, který si naběhl na dlouhý aut Mačuse, ale zakončení hlavou nemělo potřebnou razanci. Následuje poměrně dlouhá pasáž, kdy si Inter nadále docela dobře hlídá průběh utkání a Black Stars se marně pokoušejí dostat alespoň do nějakého vážnějšího ohrožení soupeřovy branky. Naopak je to spíš Inter, komu nedocházejí síly a potřebná lehkost v prosazení se do zakončení. Naštěstí mají Black Stars Izyho, který je nejednou podržel. Dokonce je to i směrem dopředu Izy, kdo se nemůže dále dívat na marnost svého týmu v útoku. Izy si říká na půli hřišti o balón, jedním dotekem si míč připraví a krásnou dalekonosnou střelou orazítkuje břevno! Cinknutí horní tyčky jako by snad probudilo Raďase. Ten si naběhl na elegantně sražený míč z hrudi Martina Tyla a z jedničky propaluje gólmana Interu – 4:4! Když už se tedy zdálo být skoro jistotou, že bude dnes Inter brát plný počet bodů, přijde Raďas a tento scénář přepisuje do zcela jiných mantinelů. Do konce zápasu se nestává již nic vážného, a tak tento napínavý mač končí dělbou bodů po výsledku 4:4.
Black Stars – Inter 4:4 (2:2)
Branky: Tyl, Jan Mačí, Mareček, Novotný