Black Stars – Duarig 6:1 (21. 10. 2018)

Duarig pro nás obvykle bývá těžkým oříškem, ale dnes mu chybělo pár opor a brankářská jednička. My jsme se naopak sešli v pěkné sestavě, předváděli pohledný futsal a zaslouženě zvítězili. (V závěru reportáže naleznete odkazy na videozáznam z utkání a časy branek a nejzajímavějších momentů.)
Úvod utkání byl poněkud ospalý, vyjma několika rohů na obou stranách diváci nic moc zajímavého neviděli. A že obecenstvo dnes bylo početné, dorazili rodinní příslušníci od Marečků, Hladíků, Novotných či Mačí. První vážnou příležitost si připsal Duarig ve 4. minutě, když útočník po narážečce tváří v tvář Izymu trefil tyč. Poté se ale soupeř na dlouho odmlčel a šance byly k vidění jen na jedné straně. Gólové hody ovšem nepřicházely, protože nás brzdila nepřesná rozehra a hlavně koncovka. Některé situace přitom po brance přímo volaly. V 8. minutě po rohu Filip krásně prostrčil balon na Kubase, který ale jen trefil brankáře. V 9. pálil Karel jen těsně mimo, v desáté Jenda navzdory svému tvrzení, že kvůli kolenu nebude střílet, se do toho dva metry před brankou opřel v mírném záklonu tak mocně, až poslal mičudu pánu bohu do oken. V 11. Radek z úhlu trefil jen boční síť a minutu nato se ocitl v obrovské příležitosti Filip. Gólman totiž čekal přihrávku na Martina, takže kanonýrovi par excellence stačilo trefit poměrně štědře odkrytou část branky, ale zamířil jen do tyče. Ve srovnání s tím, co jsme nedali, je až k podivu, co nám tam nakonec spadlo. V 15. minutě Kubas vybojoval balon pro Filipa, jehož střelu sice gólman vyrazil, ale rychlonožka Kubas se přiřítil, jedním dotekem obešel brankáře a druhým v pádu z nulového úhlu uklidil míč mezi tři tyče – 1:0! Následně jsme se opět vrátili do starých kolejí, když Karel i Víťa z nadějných pozic mířili jen do strážce kasy. V 18. minutě ovšem černobílý kotel opět zajuchal. Jenda ze středu přihrál krásně do běhu Radkovi, který z první polovysokou křížnou střelou rozvlnil síť – 2:0! Do konce poločasu již další branka nepadla, i když rozhodně se bylo na co dívat. Dvě šance Duarigu famózně vyčapal Izy – jednu perfektním výběhem a při druhé tvrdou pumelici vytáhl na tyč. Na druhé straně pohořeli v koncovce Jenda a Karel. Ten byl navíc při náběhu zcela mimo hru soupeřem zahozen, ale rozhodčí si toho nepovšiml, stejně jako strčení do Kubase po rohu ve vápně, za které jsme měli kopat penaltu. Obraz hry ve druhém dějství se pozměnil. Duarig začal vytahovat brankáře, takže více držel balon. Zejména zkraje poločasu nás dostal pod tlak, ale podržel nás výtečný Izy, který jako správný čaroděj svou branku důkladně zaklel proti gólovému uštknutí. Ve 29. minutě Kubas zachytil přihrávku soupeře na vlastním vápně, udělal kličku útočníkovi, potáhl balon vpřed a levým bodlem po zemi propálil gólmana – 3:0! Nelze než souhlasit s Láďou Mačí, který kousek miláčka tribun okomentoval jedním slovem: „Brazílie.“ Pod další trefu se výrazně podepsal Jenda. Ten ve 33. minutě vybojoval balon ve vlastním vápně, cestou vpřed obešel dva hráče, čímž vytvořil přečíslení tři na jednoho. Posunul míč doleva Karlovi, ten ho dal na Víťu, který potupil přesouvajícího se gólmana střelou mezi nohy – 4:0! Ve 35. frustrovaný rabiát (který v prvé půli zahodil Karla) nešetrně zezadu sestřelil Filipa, za což uviděl žlutou kartu. Exekuce přímého kopu se ujal sám Filip, ale jeho pokus gólman vykopl na roh. Ve 40. se hnal do brejku Radek, ale jeho přihrávku na volného Kubu přečetl brankář. Černobílí tifosi však nemuseli smutnit, záhy totiž Jenda potáhl balon vpřed, přihrál do levého křídla Víťovi a ten se prosadil z první levačkou polovysokou střelou – 5:0! O vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto a následovala pasáž, kdy se hrálo nahoru dolů. Naše přečíslení tři na jednoho zadrbali Karel s Martinem, kteří si až příliš mnohokrát vyměnili balon. Ve 45. si připsal famózní zákrok Izy, který se bleskově přesunul a nohou vyčapal soupeřovu loženku. Záhy se však z podobné akce už Duarig radoval z čestného úspěchu, Izy se sice opět hbitě přesunul, ale balonu již v cestě do sítě zabránit nedokázal – 5:1. Zápas pomalu spěl ke svému konci, ale ještě snesl gólovou tečku bezprostředně před závěrečným hvizdem. Na hřišti se pohybovali dva hladoví vlčáci, kteří měli na dosah hattrick. Kubas s Víťou vytrvale presovali rozehru soupeře, až Víťa okudlal beka, gólmanovi nasadil jesle a stejně tak bekovi, který stál na brankové čáře – 6:1! Vyšperkovanou akcí tak houslový virtuos Víťa dovršil hattrick a odstartoval bujaré oslavy tříbodového zisku.
Black Stars – Duarig 6:1 (2:0)
Branky: Kozelek 3, J. Hladík 2, Novotný
Žluté karty: –––
Sestava: Izák – Tyl, J. Hladík, Kozelek – F. Hladík, Novotný, K. Mareček, Jan Mačí