Black Stars – Czechmill 3:10 (22. 9. 2018)

Pokud bychom se sešli v optimálním složení, byl by náš dnešní soupeř bezesporu hratelný. V nejužší možné sestavě (bez možnosti střídání) jsme s ním však dokázali hrát vyrovnanou partii pouze úvodních patnáct minut. Pak už Czechmill nezůstal nic dlužen svému názvu – a semlel nás.
Začátek opravdu nevypadal špatně. Zodpovědně jsme bránili a směrem dopředu jsme se dokázali prosazovat rychlými a jednoduchými kombinacemi. Po jedné z nich utekl na pravé lajně Ivoš a přesnou střelou na zadní tyč otevřel skóre. Stav 1:0 nějakou dobu vydržel, vytvořili jsme si i další nadějné situace, ale bohužel jsme žádnou z nich nedokázali využít k navýšení svého vedení. Naopak soupeř – zpočátku ospalý – se začal nepříjemně probírat a my jsme se dopouštěli individuálních chyb v defenzivě. Tomáš Janča za našimi zády dělal, co mohl, ale napravit všechny chyby obránců nebylo v jeho silách. Czechmill tedy srovnal a poměrně rychle vývoj zápasu otočil (do poločasu 1:5 z našeho pohledu). Ve druhé půli se bohužel žádný zázrak nekonal – utkání se odvíjelo naznačeným způsobem i nadále. Jen na několik minut to vypadalo na náš opětovný nádech: nejprve se po Ivošově přihrávce na střed nádherně pod víko trefil rozběhnutý Radek a chvíli poté se tentýž hráč proměnil v asistenta, když předložil balón Karlovi, který levačkou krásně zakroutil jedovku na první tyč. V tu chvíli svítilo na ukazateli v Sever Aréně ještě vcelku milosrdných 3:6 v náš neprospěch a dnes poněkud prořídlý kotel Black Stars (Karlova žena a syn) vycítil jistou naději. Povstal a dával o sobě hlasitě vědět (zejména Mareček junior). Po několika minutách ovšem opět usednul, neboť začalo být zjevné, že z naší strany k žádnému „restartu“ nedojde. Dopředu jsme se stále snažili o kreativitu (alespoň místy) a věrným divákům jsme nabídli několik pohledných akcí, pohříchu však bez gólového efektu. Skóre naopak začalo znovu narůstat na té špatné straně a tentokrát přímo hrozivě. Ztráta veškeré naděje na solidní výsledek pak vedla k postupnému opadnutí koncentrace v naší obranné činnosti: nezachytávali jsme náběhy soupeřových útočníků, propadávali jsme v soubojích jeden na jednoho, nedohrávali jsme balóny atd. (tohle všechno jsme dokázali soustředěně a svědomitě plnit právě jen v první čtvrtině zápasu) a gólmana Tomáše jsme tak vystavovali neřešitelným situacím... Nemile překvapený Jenda Mačí, který nedopatřením minul informaci klubového managementu o dřívějším začátku dnešního utkání, si tedy mohl při svém příchodu přesně se závěrečným hvizdem už jen vyslechnout vskutku nepěkný verdikt: 3:10.
Black Stars – Czechmill 3:10 (1:5)
Branky: Říha, Novotný, K. Mareček