Black Stars – Trencampe 1:4 (7. 10. 2017)

Po sobotní výhře nad Spartakem čekal v nedělním duelu Black Stars nevyzpytatelný soupeř Trencampe. Hlavním důvodem jeho nepředvídatelnosti je nepravidelná účast jeho mladých hráčů, kteří nastupují ve třetí lize a divizních utkáních velkého fotbalu. Tentokrát na černé hvězdy vyšel pověstný, stejně zabarvený černý Petr a oba borci (Ptáček a Krejčík – synové svých fotbalově proslavených otců) stáli na zeleném pažitu v dresu soupeře. A protože černobílí tentokrát disponovali hlavně zkušeností, nikoli jako protivník fyzickým fondem, dávalo utkání tušit zajímavou zápletku.
První poločas začal podle předpokladu na začátku rozdaných karet. Soupeř držel míč více na svých kopačkách a černé hvězdy pozorně držely svoje obranné pozice. Dobrá fyzická kondice protihráčů se ale poměrně často nepotkávala s precizností přihrávek. I z důvodu deštěm lehce pokropeného trávníku nám protivník svými vyhozenými balóny daroval poměrně dost času na odpočinek. Fotbalově taktický výkon na obou stranách přinášel na pohled pěkné utkání, kterému i přes náznaky řady šancí (například Moris jen o pár centimetrů nenašel na zadní tyči připraveného Pepu) chybělo to pravé koření v podobě gólů. Ani jedno z mužstev se do konce poločasu nezaradovalo ze vsítěné branky, a tak se soupeři rozcházeli k poločasové přestávce smírně za stavu 0:0. Úvod druhého poločasu se nesl v podobném duchu jako celý první poločas. Trencampe držel často míč na svých kopačkách, ale přes pozornou obranu Black Stars se ne a ne prosadit. Nakonec se soupeři přeci jen podařilo protlačit míč za záda Toma a ujal se vedení – 0:1. V té době ještě dokázaly Black Stars zkoncentrovat své (už tehdy jen zbývající) síly a udeřily i ony. Po několika málo minutách od úvodního gólu soupeře srovnal, jak jinak než bodýlkem, a tedy kdo jiný než Filip řečený Pippo na 1:1! Svým pověstným švýcarem nedal gólmanovi šanci a mohl slavit. Jenže tím Black Stars, jak se později ukázalo, svůj nedělní brankový účet uzavřely. S docházejícími silami černobílých hráčů čím dál tím víc přebíral otěže hry soupeř pevně do svých rukou. Zcela zaslouženě tak šel do vedení na 1:2 a o pár momentů později už na 1:3. A když už hráči Black Stars přeci jen sem tam vyškrábli ze svých zásob zbytky sil, nedokázali akci dotáhnout do konce. Na vině byla zejména z únavy pramenící nepřesná finální přihrávka. Na míč tak několikrát v nadějné pozici jen těsně nedosáhli Pepa nebo Filip. Výsledkový zmar byl dokonán nepřesně provedenou snahou Mačuse o předskočení. Útočník Trencampe si dokázal balón pokrýt a svou individuální akci dotáhnout ke střele na Toma. Gólman Black Stars sice první pokus kryl, míč se ale nešťastně odrazil zpět k nohám útočníka a ten sedoležícímu Tomovi nasadil jesle – 1:4. Tím byl i zpečetěn gólový účet nedělního zápasu. Srdnatý, poctivý a do doby dostatečných sil i takticky povedený výkon Black Stars se tentokrát nepodařilo přeměnit v ani jeden bod. Víkendový účet zůstal na sobotních třech bodech za výhru nad Spartakem.
Black Stars – Trencampe 1:4 (0:0)
Branka: F. Hladík