Black Stars – Spartak 7:6 (7. 10. 2017)

Za krásného podzimního počasí, kdy se na obloze střídaly mraky, déšť a nakonec i sluníčko, se v Sever Aréně strhla dramatická přestřelka. Black Stars se na nováčka soutěže sešly v nebývalém počtu deseti borců, a takto nashromážděný fyzický fond se nakonec ukázal být důležitým faktorem sobotního duelu. Hráči Spartaku sice svou fotbalovostí silně vzdorovali a projevili se jako více než vyrovnaný soupeř, ale zkušený tým černých hvězd podtržený Filipovým čichem na gól v závěrečných minutách si tři body vzít nenechal.
Po několika minutách hry otevřel skóre zápasu, jak se později v průběhu hry ukázalo, toho dne střelecky nažhavený Moris. Se skromností sobě vlastní si vybojoval místo exekutora nepřímého kopu z těsné hranice vápna. Domluvený signál k rozehře s Mačusem sice úplně neklapnul, ale pumelice z Morisova nártu se lehce otřela o některého z před ním stojících hráčů a míč skončil v šibenici. Po krátké debatě s rozhodčím a protihráči o tom, jak že to s tou tečí vlastně bylo, vzal arbitr rozhodnutí pevně do svých rukou a gól uznal – 1:0! Debata ale z hráčů Black Stars na chvilku sejmula soustředění a ihned po rozehře soupeř srovnal křižnou dělovkou na 1:1. Obdržený gól ale snahy o diktování tempa ze strany černých hvězd na dlouho nepřerušil. Důkazem toho byl nádherně zpracovaný dlouhý balón ze strany Janhubiče, který následně zvedl hlavu a profesorskou přihrávkou přes celé vápno vybídl Mačuse ke skórování do odkryté branky – 2:1! Bohužel ale došlo ze strany Black Stars k další ztrátě koncentrace a černobílí inkasovali hned dvě branky po sobě, když první branka padla z kopačky nejfotbalovějšího hráče soupeře, na kterého důrazně upozorňoval skaut týmu Martin Tyl, a druhá branka padla po chybě Morise, který na střídačce neuhlídal to, že soupeř bude rozehrávat rohový kop, a po svém vstupu na hřiště nechal vcelku pohodově svého soka zakončit – 2:3. Svou chybu ale Moris po několika minutách napravil, když se nemýlil z pokutového kopu nařízeného za faul na Mačuse – 3:3! Do přestávky ještě Moris završil svůj hattrickový účet, když po úniku od středové čáry v tandemu s Mačusem naznačil přihrávku, ale tísněn zezadu dotírajícím protihráčem se nakonec rozhodl pro střelu. Ta skončila za zády soupeřova gólmana a Black Stars šly do vedení 4:3! Bohužel ale ani tentokrát si černobílí nedokázali pohlídat svůj náskok a do poločasu ještě Spartak otočil dvěma slepenými góly na 4:5. Do druhého poločasu vstoupily Black Stars s taktikou co nejvíce využít početní převahy střídajících hráčů a soupeře, který nestřídal, fyzicky zničit. To se nakonec nepovedlo, neboť hráči Spartaku byli velmi dobře připraveni, a tak musely černé hvězdy rozhodnout svou fotbalovostí. Ale zpátky ke druhému poločasu. Jeho průběh se nesl ve stejném duchu jako poločas první. Na řadě s brankou byli tedy hráči Black Stars. Iniciativy se chopil Mačus, který po obejití dvou protihráčů nevědomky ignoroval napravo nabíhajícího Ivoše a překonal ne zrovna jistého strážce tří tyčí Spartaku – srovnáno na 5:5! Ani tentokrát se žonglování s výsledkem neporušilo a byl to opět soupeř, kdo se dostal do vedení – 5:6. Následovalo několik slibně se vyvíjejících pozic pro černobílé, ale ani Janhubič ve spolupráci s Vachym nedokázali prostrčit míč do sítě. Zápas se pomalu chýlil ke konci, ale černé hvězdy stále věřily ve svůj úspěch a podpořeny početní převahou hráčů na střídačce zvyšovaly závěrečné obrátky. Snaha přinesla své ovoce. Na brankové čáře přetlačil Mačus soupeřova beka a přihrávkou pod sebe nabídl gól na stříbrném podnose Vachymu. Ten tentokrát nezaváhal a rozvlnil tvrdou střelou síť soupeřovy branky – 6:6! Obě strany už pomalu začaly být spokojeny s bodem za divokou remízu, jenže to by se nesměl dostat k závěrečnému slovu náš do té doby zadrhnutý gólostroj Pippo! Tentokrát to byl on, kdo si vzal na starosti rozehrání trestného kopu z nadějné vzdálenosti od branky Spartaku. S lišáckostí sobě vlastní při rozehře mrkl očkem na Morise, jako by mu snad chtěl nahrávat, ale přitom svým typickým bodlonártem utěšeně nasměroval merunu do sítě – 7:6!!! Tentokrát už si Black Stars nenechaly vedení vzít a pověstný žonglérský míček zůstal na jejich straně. Tři body byly podtrženy kvalitním kolektivním výkonem a, i když to na první pohled nevypadá, obětavým výkonem gólmana Izyho.
Black Stars – Spartak 7:6 (4:5)
Branky: Morávek 3, Jan Mačí 2, Vachata, F. Hladík
Žluté karty: –––
Sestava: Izák – Tyl, Říha, Kozelek, Janhuba – Vachata, Jan Mačí, Morávek, Janča, F. Hladík

zpět
[Hlavní stránka] [Výsledky] [Tabulka] [Střelci] [Hráči] [Fotky] [Rozhovory] [Fórum] [Odkazy]