Black Stars – Inter 4:3 (22. 10. 2017)

Černé hvězdy se sešly nad nedělním ránem s cílem obrat dalšího soka o tři body. Mírný podzimní deštík však neodradil od nástupu do duelu jen 5 borců, a proto hned na úvod dostal plán určité trhliny. Naštěstí ani hráči Interu nezvládli ten den do svých řad zlanařit více jak 5 hráčů, a proto se dal od obou týmů očekávat spíše taktický boj.
Od úvodních minut bylo jasné, že předpoklady o taktickém boji, vyčkávání a přetahování se o prostor na hřišti se nevyplní. Oba soupeři šli do soubojů naplno s cílem zasadit tomu druhému ránu v podobě úvodní branky. Lehce opticky navrch měli mladší a pohyblivější hráči Interu. Black Stars se nepodařilo dotáhnout několik slibně se rozvíjejících akcí, a tak to byl zákonitě Inter, kdo udeřil jako první. Po jedné z útočných akcí Black Stars se černobílí sice nestihli zcela srovnat v obranném šiku, avšak i tak se stihli vrátit Jenda s Pepou a dostali situaci do hry dva na dva. Pepa se ale nechal u půlící čáry vylákat k pohybu dopředu, útočící hráč jej obešel a postupoval v situaci dva na jednoho. Jenda a stejně tak i v bráně se pohybující Martin očekávali nahrávku na hráče nabíhajícího v tandemu. Na něj sice nahrávka opravdu zamířila, ale tak nešťastně, že si ji Jenda srazil přímo do své brány – 0:1. Následně měli několik slibných situací Black Stars, ale ti své akce opět nedotáhli ke kýženému gólu. A tak se potvrdilo pravidlo „nedáš, dostaneš“. Martin Tyl tak dlouho váhal s tím, do jakého keříku zakopnout v pozici posledního hráče balón, až zahlédl smutné oči útočníka. A snad ze své dobrácké povahy se mu soupeře zželelo a namazal mu míč takovým způsobem, že ten jej jen uklidil do zcela otevřené brány – 0:2. S černobílými to nevypadalo dobře. Navíc se zdálo, že soupeř je na tom fyzicky o něco lépe a přebírá nad hrou kontrolu. Jenže to by Černé hvězdy nesměly mít ve svých řadách bojovného Pepu a šutera první kategorie Filipa. Prvně jmenovaný udržel v rohu hřiště míč a následně se protlačil do pozice vhodné k nahrávce pod sebe. Tam byl s lafatovským smyslem pro výběr místa připravený Filip, který s Pepovou přihrávkou nepohrdl a rozvlnil síť Interu – 1:2! Do poločasu přišla ještě jedna gólová situace. Soupeř do své útočné hry poměrně často zapojoval brankáře, čímž získával na útočné půli výhodu jednoho hráče. V jedné takové situaci ale Mačus zavřel gólmana a donutil beka ke střele. Tu lapil Martin Tyl a dal hned hlavu nahoru. Všiml si za beky nabíhajícího Mačuse. Bránící hráče se mu podařilo přehodit a našel milimetrovým pasem svého útočníka. K Mačusovi dostoupil gólman soupeře pozdě. Dostatek času využil útočník Black Stars k nalezení jediné skulinky pro zakončení. Nasadil gólmanovi pověstné jesle a šel slavit – 2:2! Radost z gólu byla o to větší, že rozhodčí ihned nato ukončil poločas. Branka na 2:2 se tak ukázala být dokonalým gólem do šatny. V druhém poločasu se stalo něco, co by leckterý příznivec Black Stars nečekal. Zpočátku lépe se fyzicky jevící Inter postupně ubíral na obrátkách, zatímco Černé hvězdy dokázaly své tempo udržet. Pravdou je, že hra začala být více o taktice. Ale při pohledu na sestavu černobílých je jasné, že tato partie není hráčům Black Stars cizí. V jedné z akcí černobílých táhl Looney balón od své branky směrem k půlící čáře. Přihrávkou našel do rohu na útočné půli zabíhajícího Mačuse, který ihned poslal přesnou přihrávku na před branku si nabíhajícího, zcela osamoceného Pepu. No a mladý agilní šuter ani na sekundu neváhal a otočil skóre ve prospěch svého týmu – 3:2! Další gólová akce byla opět ze série „nedáš, dostaneš“. Tentokrát stál na té smutnější straně Inter, který nedokázal těsně před brankou poskakující míč dotlačit za Martinova záda. Pepa uličkou vyslal vpřed Filipa, který využil své atletické postavy a á la Léonard Leony Kweuke v nejlepších sparťanských letech si podržel beka na zádech a levým bodlem na dlouhou nohu to poslal podél brankáře – 4:2! Inter se ale ještě vzmohl na odpověď. Asi tři minuty před koncem směřoval na Martina Tyla dlouhý nakopnutý balón. Proti gólmanovi Black Stars běžel útočník tísněný Pepou. U míče byl sice první Martin, ale odkopl jej tak nešťastně, že jen trefil dotírajícího soupeře, a tomu se naopak odrazil míč tak šťastně, že se ocitl sám na brankové čáře a pohodlně snížil na 4:3. V dramatickém závěru si ale zkušený černobílý tým nenechal své vedení uzmout a dotáhl nedělní duel k tříbodovému zisku.
Black Stars – Inter 4:3 (2:2)
Branky: F. Hladík 2, Jan Mačí, Josef Mačí