Black Stars – Jokerit 3:8 (18. 9. 2016)

Po včerejší výhře nad Interem Milán se dnes potvrdilo, že na rozdíl od italských celků berou zástupci jiných států evropské souboje vážně. Jokerit Helsinky prokázal nesporné fotbalové kvality a po dramatickém průběhu nakonec v závěru rozhodl o svém vysokém vítězství.
Přitom stejně jako včera zela lavička našeho soupeře prázdnotou, avšak pětice Finů kromě fotbalovosti disponovala i značným fyzickým fondem (u toho týpka v trikotu hradecké Slavie snad nevyčerpatelným). V první půli se obě mužstva věnovala více útočení než bránění a hrálo se nahoru dolů. Hned třikrát se ocitl tváří v tvář brankáři Jenda, ale dvakrát ho strážce svatyně vychytal a do třetice Mačus nepřesně přihrával nabíhajícímu Martinu Tylovi. Co se nedařilo nám, povedlo se na druhé straně rovnou dvakrát. Po pěkných kombinacích si Jokerit vytvořil dvoubrankový náskok–0:2. Sil jsme ovšem měli ještě dost a dokázali jsme nepříznivě se vyvíjející zápas otočit. Nejprve Pepa vybojoval balon, krátce se s ním pomazlil a utěšenou ránou ho uklidil k tyčce–1:2! Posléze na sebe Jenda natáhl v rohu hřiště dva chlapy, elegantně prostrčil míč na Vachyho, který sám před gólmanem nezaváhal a polovysokou střelou na zadní srovnal stav na 2:2! Do třetice všeho dobrého opět Pepa obral o míč posledního a sólový únik zakončil střelou pod padajícím brankářem–3:2! Bohužel od této chvíle úřadoval již jen Jokerit. Zanedlouho po další kombinaci srovnal na 3:3 a poté se v okrese málo vídanou pumelicí k tyči vrátil do vedení–3:4. V rámci hry nahoru dolů jsme se ještě v prvním dějství mohli vrátit do zápasu, ale proti Pepově střele stála tyč a pokus po včerejšku již probuzeného Vachyho vytěsnil gólman. Ve druhém poločase Jokerit změnil taktiku, hrál v organizovaném rozestavení a hlavně nám téměř nepůjčil balon. Vytvářel si i nadějné pozice, ale dlouho jsme odolávali. Po několika minutách jsme se ale přeci jen dostali do šance, situaci tři na dva rozjel Kubas příhrou na Pepu, jehož střelu z úhlu srazil gólman do tyče. Chtě nechtě jsme z naší ulity museli vystoupit a pokusit se o zvrat. Zatímco Jokerit ovšem hladce kombinoval a dopravoval míč do naší sítě, my jsme se v podobných situacích nedokázali prosadit. S naší nepřesností v koncovce a rozehře ostře kontrastovala jedna z branek soupeře, kdy si třikrát nahráli z první ze vzduchu přes celou šíři hřiště a zasouvali do prázdné. Konečný výsledek nakonec zní 8:3 pro Jokerit a nám nezbývá než sportovně uznat, že soupeř byl lepší, a pogratulovat mu ke třem bodům.
Black Stars – Jokerit 3:8 (3:4)
Branky: Josef Mačí 2, Vachata
Žluté karty: –––
Sestava: Janča – J.Hladík, Tyl, Klisko – Vachata, F.Hladík, Josef Mačí, Jan Mačí