Black Stars – Blasters 5:6 (8. 10. 2016)

Po delší době jsme dnes na Blasters opravdu měli, ale soupeř potvrdil, že hraje pravidelně na špičce soutěže právem a gólem v poslední minutě nakonec šťastně zvítězil.
Před utkáním to vypadalo, že snad dokonce sestavíme jedenáctku na velký fotbal. Kuba cestou na zápas přemýšlel, jak to všechno na hřišti poskládáme, ale jako obvykle celá situace nakonec nebyla tak žhavá. Marťas ukázal odvrácenou stranu své Janhuby a zaspal a Moris musel odstoupit ze hry ještě v prvním poločase, neboť dostal povolávák. I tak jsme ovšem hráli v solidním počtu osmi lidí proti osamocené pětici. Ta si však kromě fotbalovosti vypomáhala i šikovně hranou power play, kterou šetřila síly, a navrch nám solidně zatápěla. Střelu od lajny tečoval útočník za Tomášova záda panděrem–0:1. Vyrovnání obstaral Filip, kterého ideálně uvolnil Pavel, a zkušený matador měl až nečekaný čas a prostor si balon na hranici vápna převzít, naštelovat a poslat k bližší tyči–1:1! Blasters se ovšem po dalších nástřelech do vápna a tečích podařilo odskočit na rozdíl dvou branek–1:3. V té chvíli ovšem černé hvězdy ještě dokázaly zavelet k obratu. Nejprve Pepa díky důrazu udržel ve vápně míč a nadvakrát levačkou rozvlnil síť–2:3! Poté se soupeři nepovedla rozehrávka a Jenda trestal ranou k tyči–3:3! Do role dalšího trestajícího se pasoval Tomáš Janča, který zachytil střelecký pokus, dal si na čas a precizním výkopem zamířil naprosto přesně do odkryté klece–4:3! Byť do konce prvé půle nezbývalo mnoho času, špatně jsme obsadili protivníky před brankou a inkasovali bezprostředně před poločasovým hvizdem–4:4. Zkraje druhého dějství se navíc Blasters vrátily do vedení, opět po tečovaném nástřelu, tentokrát povedeně patičkou–4:5. Do této doby se poměrně divoce se vyvíjející skóre zaseklo, i když šancí bylo dost. Nejblíže vyrovnání měl Jenda, ale jeho pumelice orazítkovala spojnici. Tentýž hráč také krásně namazal Kubasovi, ale ten mířil ve vyložené pozici jen o chloupek mimo. Na naší straně ovšem také bylo horko, i branková konstrukce zazvonila. Nakonec ovšem potrestal chybu soupeře v rozehrávce Pepa, který obstřelil padajícího gólmana–5:5! Divoký zápas, který diváky zvedal ze sedaček, se pomalu chýlil ke konci a už už se zdálo, že dospěje ke spravedlivé remíze, jenže několik vteřin po vypršení hrací doby spadla do naší sítě další tečovaná rána–5:6. Rozhodčí nám milosrdně nechal ještě minutu, ale prosadit jsme se nedokázali, a tak dramatické utkání skončilo naší těsnou prohrou.
Black Stars – Blasters 5:6 (4:4)
Branky: Josef Mačí 2, F. Hladík, Jan Mačí, Janča
Žluté karty: –––
Sestava: Janča – Tyl, Klisko, J. Hladík – Jan Mačí – F. Hladík, Josef Mačí, Heidler, Morávek