Black Stars – Senior 6:6 (18. 10. 2015)

Pět statečných vybojovalo proti dvojnásobné přesile Senioru cenný bod. Vítězství Black Stars ztratily na hranici vyčerpání až v samém závěru.
Pošmourné nedělní ráno nenasvědčovalo tomu, že by Hvězdy měly konečně zlomit nepříjemnou sérii proher. Bez hráčů na střídání, bez míče, se soupeřem, který musel na střídačce stát dokonce ve dvou řadách. Jediným světlým bodem byla přítomnost ředitele fanklubu Mačího nejstaršího. I on musel se slzou v oku sledovat jak pětice Pepa, Jenda, Martin, Roman a Tomáš prohrává už po pár minutách 0:2. Na rozdíl od předešlých zápasů se však Black Stars s vědomím svých minimálních (v některých případech nulových) fyzických sil nikam nehnaly a čekaly takticky na soupeře v bezpečné vzdálenosti vlastní poloviny. A trpělivost nesla gólové ovoce. Pepa si postavil míč na přímý kop, Jenda odvedl práci před brankovištěm á la Jaromír Jágr, z čehož rezultovalo snížení na 1:2! Vyrovnat mohl po nabídce synovce strýc, ale vybil brankáře. Opět si tak Black Stars pomohly přímým kopem. Tentokrát si Jenda postavil míč sám, Martin přejel před brankovištěm jako jeho jmenovec Straka a bylo vyrovnáno–2:2! Nato jsme se opět stáhli do hluboké defenzivy. Hosté nás bez milosti zatlačili a po jedné z kombinací jsme inkasovali potřetí–2:3. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. Po poločasovém zhodnocení fyzického fondu, který byl takřka vyčerpán, jsme se shodli na překračování půlící čáry jen ve výjimečných případech. Přesto jsme se dokonce dostali do vedení. Nejdříve Pepa obral obránce na půlce o balón, srdnatě udělal pět rychlých kroků a nadvakrát překonal gólmana–3:3! V okamžiku se hnal (to je možná silné slovo, spíš se ploužil) vápnem Senioru a ve chvíli, kdy chtěl padnout únavou, mu k jeho štěstí zakopl brankář o patu a daroval nám pokutový kop. Ten bezpečně, i přes spršky nadávek ze strany lavičky i brankáře na účet náš i rozhodčího, proměnil Jenda–4:3! Opět jsme se zatáhli a přečkali s pomocí Hvězdného gólmana Tomáše několik nebezpečných šancí hostí. V neskonalém nasazení jsme skákali do střel jako zamlada, nicméně jedna tečovaná rána našla cíl a na ukazateli se skóre vyrovnalo–4:4. S tím se však nechtěl smířit Jenda, který se vrhl do úniku po lajně a po biliáru tyč-brankář-tyč-brankář-gól zvýšil na 5:4! Bohužel únava už byla znatelná, a tak nás seniorské kleště svíraly stále těsněji. Volný hráč ve vápně znamenal opět vyrovnání–5:5. Bez síly chodit do náběhů jsme hru ještě více zjednodušili a hráli jednoduchý míč na udržení na útočné polovině. Našeho postavení takto dokonale využil Tomáš, který si vyjel s míčem až na půli. Vystřelil horký brambor, jenž Seniorovi v bráně neposlušně poskakoval před čarou, a tak ho Pepa bez milosti zametl i s míčem za čáru–6:5! To už opět vylétli čertíci z lavičky, ale na jejich reklamace kvůli faulu na gólmana rozhodčí nedbal zhola nic. Zbývala minuta do konce a Hvězdy ztuhly do prešovského betonu. A když přežily i obranu prázdné branky, věřili jsme spolu s fanouškem ve vítězství. Nicméně přišel prudký centr ze strany, který skončil s trochou štěstí přesně za tyčí naší svatyně–6:6. Následně rozhodčí zápas ukončil. Nedělní pětice jasně ukázala směr, jakým by se měl Hvězdný fotbal v obtížných časech vydat. Tvrdá práce, zodpovědná defenziva a proměňování šancí vedou i v omezeném počtu k alespoň jednobodovému úspěchu.
Black Stars – Senior 6:6 (2:3)
Branky: Jan Mačí 3, Josef Mačí 3