Black Stars – Aero 5:3 (14. 11. 2015)

S celkem Norci/Aero jsme v loňské sezoně uhráli dvě divoké výhry (8:6 a 7:4), tentokrát soupeř již jen pod názvem Aero dlouho vedl, ale naše závěrečná smršť otočila vývoj střetnutí.
Aero si hned zkraje utkání vypracovalo pohodlný náskok ve statistice nastřelených brankových konstrukcí, když se pumelice jednoho z hráčů odrazila od břevna do tyče a od té ještě do druhé tyče. Navrch následná dorážka skončila opět na tyči! Zvonkohra v Loretě může jen tiše závidět. Podobné štěstí jsme však již neměli o něco později, když obránce zaběhl za naši obranu a zblízka zamířil k bližší tyči–0:1. S nepříznivým skóre se jal bojovat Filip, který nejprve napálil břevno, ale krátce poté už jeho přízemní střela z úhlu prošla k zadní tyčce–1:1! Poměrně lacino jsme pustili Aero zpět do vedení, když soupeř obešel u lajny Marťase a z úhlu prostřelil Tomáše–1:2. Ten se však zaskvěl záhy, když lapil nebezpečnou střelu na brankové čáře. Protivník sice reklamoval, že míč přešel brankovou čáru celým objemem, ale rozhodčí celou situaci viděl z dvaceti metrů lépe a na středový kruh neukázal. V první půli jsme dopláceli především na netýmové pojetí hry, přihrávek na soupeřově polovině bylo opravdu poskrovnu. Právě zlepšení v tomto směru zásadně ovlivnilo vývoj hry v poločase druhém, ale hezky popořádku. Nejprve Kubas uplatnil svůj pověstný důraz, předskočil útočníka a dostal se do nadějné palebné pozice, leč zalícil těsně mimo. Postupně jsme se dostávali do větších a větších příležitostí. Moris posílal obloučkem Filipa do sólového úprku, Filda už si v hlavě šteloval svou populární kličku, ale poslední bek úmyslně zastavil balon rukou, za což uzřel z rukou sudího červený kartonek. Nabídnutou přesilovku jsme však nesehráli příliš dobře, větší šance přišla až po ní, když pěknou kombinaci zakončil Martin Tyl ranou do břevna, dobíhajícího Filipa obránce k zakončení nepustil. Střeleckou nemohoucnost ztrestal útočník Aera, který prošel středem hřiště přes dva hráče, obešel i Tomáše a uklízel do prázdné–1:3. Do konce chybělo ani ne deset minut a právě v těchto chvílích přišly nejsvětlejší okamžiky černých hvězd, které se zdravě nahecovaly a zcela ovládly pole. Nejprve jsme soka obklíčili v jeho vápně, Filip našel přihrávkou Marťase a ten poslal balon přesně k tyči–2:3! Neuběhlo mnoho času a po rychlé akci našel Filip před prázdnou Pepu, jenž rozvlnil síť–3:3! Bylo tedy srovnáno, ale hnali jsme se za dalšími góly. Kubas vracel odražený míč Morisovi, ten mohl ještě přihrávat Filipovi, ale z mírného úhlu zamířil nad. Rozdílové branky jsme ovšem docílili i tak, když Filip opět vybídl ke skórovaní před prázdnou Pepu–4:3! Do konce zbývaly zhruba tři minuty a Aero zkusilo hru bez brankáře, nicméně krutě ji ztrestal opět Pepa, který vybojoval míč, se dvěma hráči na zádech jej potáhl přes tři čtvrtiny hřiště a skóroval střelou pod padajícím gólmanem, který se mezitím stihl vrátit mezi tyče–5:3! Pepa tak nastoupil potřetí proti tomuto soupeři a potřetí zaznamenal hattrick! Kdo by to byl ještě necelých deset minut před koncem zápasu řekl... Black Stars tak na ne zcela oblíbené Gočárovce vybojovaly důležité tři body.
Black Stars – Aero 5:3 (1:2)
Branky: Josef Mačí 3, F. Hladík, Janhuba
Žluté karty: –––
Sestava: Janča – Tyl, J. Hladík, Janhuba – Josef Mačí, F. Hladík, Morávek

zpět
[Hlavní stránka] [Výsledky] [Tabulka] [Střelci] [Hráči] [Fotky] [Rozhovory] [Fórum] [Odkazy]