Black Stars-Šavle Kukleny 2:2 (18. 10. 2014)

Zápas proti Šavlím Kukleny měl patřit mezi ty lehčí, avšak soupeř ze spodních pater tabulky dorazil sice v omezeném složení (počtem i intelektuálně), avšak fotbalovou kvalitou nás překvapil. Za remízu 2:2 jsme tak museli být rádi.
Hráči Šavlí do zápasu nastoupili bez chráničů a s gólmanem v pantoflích, hlavního rozhodčího to nijak nezaskočilo, je to přece jejich věc a kdo by četl nějaké regule a stanovy. My vyrukovali se všemi novými posilami, opět se dařila spolupráce já na strejdu - strejda na mě, ale pokud jsme se dostali do zakončení, trefovali jsme jen otrepkovaného brankáře. Soupeř naproti tomu umně kombinoval, držel balon na naší polovině a zavíral obranu, což nám nikdy moc nevyhovovalo. Dvakrát to z voleje zkoušel Mačus, Filip s přímým kopem nenaložil šťastně, na druhé straně nás několikrát podržel Izy. Inkasovali jsme až na sklonku první půle, a poté i brzo po začátku druhé-0:2. Soupeř ještě víc zhustil hru a vyrážel k nebezpečným brejkům. My předvedli krásnou kombinaci Pepy s Pavlem, třikrát si vyměnili balon a prošli přes celé hráče, Pepa však ve skluzu prázdnou branku těsně minul. Pepa pak šel sám na bránu, ovšem obránce soupeře ho stáhl, za což viděl jen žlutou kartu. Asi i faulujícímu hráči bylo líto, že ho sudí nevyloučil, protože pár minut nato naprosto nelogicky na půlce otestoval pevnost obou Mačusových achilovek a po druhé žluté (a dvou zákrocích na červenou kartu) odkráčel do sprch. V přesilovce jsme soupeře zmáčkli, ale podobně jako celý zápas nám chyběla lepší finální přihrávka. Zbývalo deset minut do konce, když jsme konečně protrhli sérii smolných střel z vápna a Mačus záludným bodlošourem k tyči překonal brankáře-1:2! Gólmanovi viditelně uškodila změna obuvi, když mu kustodka týmu Šavlí donesla místo rozkošných pantoflíků fádní turfy. Po chvilce bylo ještě veseleji, to když Moris našel ve vápně hrdinu dne Mačuse a ten z voleje krásně vymetl pavučinky-2:2! A mohlo být už úplně veselo, když Pepa prošel po levé straně a naservíroval do rohu vápna přímo proti noze Filipovi, ale střelu směřující nahoru k bližší tyči gólman reflexivně vyrazil na tyč. Nutno ovšem říct, že dvě dobré šance na vítězný gól měl v závěru i náš soupeř, a tak vzhledem k průběhu zápasu jsme byli s bodem spokojeni.
Black Stars-Šavle Kukleny 2:2 (0:1)
Branky: Mačus-strýc 2
Žluté karty: ---
Sestava: Izák - Tyl, Heidler, Mačus-strýc - Morávek, F.Hladík, Mačus-synovec

zpět
[Hlavní stránka] [Výsledky] [Tabulka] [Střelci] [Hráči] [Fotky] [Rozhovory] [Fórum] [Odkazy]