Black Stars-Norci/Aero 8:6 (5. 10. 2014)

V Plotištích se dnes hrál malý fotbal, který by se dal směle označit za velký. Utkání ve vysokém tempu plné branek ocenili i předseda svazu a rozhodčí, což byla dnes jedna a tatáž osoba.
Střeleckou smůlu ze včerejška protrhl hned v úvodu Kubas, když si po Pepově rohu z uctivé vzdálenosti na milimetr přesně propočítal dráhu přízemního letu balonu a jeho elegantní bodélko zaplulo k tyčce-1:0! K dalekonosné střele se odhodlal Mačus, ale orazítkoval jen spojnici břevna a tyče. Do nadějné šance se dostal Pepa, ale v první půlce se zatím jen zastřeloval. Něco z knihy Tisíc a jedna akce pro fotbalové labužníky předvedl Mačus, když hravě obešel obránce na vápně a tváří v tvář brankáři ještě vylepšil pozici pro Víťu, který už jen obloučkem uklízel do odkryté branky-2:0! Vydařený vstup do zápasu završil secvičený signál 11M-3:0! Pro neznalé vysvětlíme, že jde o situaci, kdy Moris rozehrává roh na Mačuse, který uklízí balon středně prudkou ranou k zadní tyčce. Naše winchestrovky se ale poté načas odmlčely a ke slovu se dostal soupeř. Jeho příležitosti byly i výsledkem poněkud otevřené hry, která na hřišti panovala po celých padesát minut. Nejprve Martin Tyl nešťastně odkopl balon do soupeře, od něhož se kulatý nesmysl odrazil k druhému útočníkovi, a ten zblízka nezaváhal-3:1. Poté nám soupeř prošel středem hřiště a rezultoval z toho kontaktní gól-3:2. A jelikož se na druhé straně zahazovalo, přišlo vyrovnání, když protivník nadvakrát dostal míč do naší sítě obloučkem-3:3. Kapitán Moris posléze z úhlu napálil jen gólmana, ale o chvíli později se již z obdobné pozice nemýlil a vrátil nás polovysokou ranou na zadní tyč do vedení-4:3! V závěru půle se Norci hnali za vyrovnáním, ale namísto toho je mohl ztrestat Mačus, leč trefil jen tyčku odkryté klece. Ve druhém dějství s námi soupeř ještě jednou a naposledy srovnal krok, když se obránce prosadil ranou z větší vzdálenosti-4:4. Věřili jsme, že nějaké góly ještě dáme, objektivně musíme uznat, že jsme byli lepším týmem (ostatně jako ve všech kláních). Z lehkého úhlu šel sám na brankáře Pepa, toho obránce evidentně stáhl za rameno k zemi, ale sudí k našemu údivu celou situaci posoudil jako Pepovu simulaci. Holt bylo znát, že jsme dnes byli v zápise vedeni jako hosté. Pepa ovšem odpověděl fotbalově, uvolnil se na lajně a z úhlu propálil gólmana na přední tyčce-5:4! Upozorňujeme, že se jedná o první trefu tohoto borce v černo-bílém dresu, a již se těšíme na oslavnou rundu. Za tohoto stavu jsme faulovali na půlce, ale Norci měli výhodu v podobě situace dva na Kubase, ten jim ovšem míč uzmul a nastartoval rychlonožku Martina Tyla, jenž pláchl obráncům a povedeným úkopem uklidil míč šourem k tyčce-6:4! Do konce chybělo osm minut a Norci i Aero otevřeli hru již úplně, z čehož plynul nespočet našich přečíslení, které jsme však neřešili týmově, nýbrž individuálně, a to byla chyba, kterou soupeř tři minuty před závěrečným hvizdem ztrestal kontaktním gólem-6:5. Kolem naší branky se posléze stahovala smyčka, ale nátlaku jsme odolali a naopak ještě zaúřadovali, když obráncům dvakrát pláchl Pepa a definitivně rozhodl o vítězi-8:5! Upozorňujeme, že se jedná o první hattrick tohoto borce v černo-bílém dresu, a již se těšíme na oslavnou rundu. V poslední vteřině jsme si počínali nedůrazně před vlastním vápnem, a dovolili tak Norkům snížit na konečných 8:6. V pohledném ofenzivním utkání, v němž mohly oba celky klidně zaznamenat přes deset gólů, se trefili všichni naši hráči v poli, až na Evžena, kterého tak při příštím zápase čeká oblíbený babysitting.
Black Stars-Norci/Aero 8:6 (4:3)
Branky: Josef Mačí 3, J.Hladík, Kozelek, Jan Mačí, Morávek, Tyl
Žlutá karta: Josef Mačí
Sestava: Izák - Kozelek, J.Hladík, Tyl - Jan Mačí, Hovorka, Morávek, Josef Mačí

zpět
[Hlavní stránka] [Výsledky] [Tabulka] [Střelci] [Hráči] [Fotky] [Rozhovory] [Fórum] [Odkazy]