Black Stars-Frantic 7:3 (2. 11. 2014)

Zdá se, že jsme zlomili prokletí neoblíbené Gočárovky, když se nám zde již podruhé v této sezoně podařilo vyhrát. Výrazně nám k tomu ovšem pomohly vysoká účast a perfektní výkon Izyho v brance.
Hned na úvod musíme pokárat a za ucho vytahat nezodpovědného Evžena, který sázel včera na třídním srazu jednu becherovčičku kvôli esenci za druhou, kvůli čemuž nedorazil, a nás tak zůstalo pouhých pět na střídání. Bez vytáček přiznáváme, že jsme v nabité sestavě očekávali utkání hrané v naší režii, ale Frantic, který stejně jako náš včerejší soupeř Sextons spadl z kraje a navíc doposud uhrál jen sedm bodů, disponoval několika kvalitními a běhavými hráči a konečné vítězství se rozhodně nerodilo snadno. Od začátku nám soupeř notně zatápěl a jen díky fantastickému Izymu byl stav dlouho bezbrankový. Když jsme ale nechali útočníka nadvakrát zakončit ve vápně, nemohl s tím ani on již nic dělat-0:1. Až za tohoto stavu jsme se konečně osmělili i my, ale Mačusova střela jen orazítkovala tyč. Do další šance jsme se dostali, když si Pavel narazil s Kubasem, ale opět jen zazvonila branková konstrukce. Následně ovšem Moris nadvakrát dostal míč k Mačusovi, který ranou zpoza vápna propálil brankáře-1:1! Následný tlak Frantíků jsme ustáli a navrch Izy poslal dlouhý výhoz do rohu hřiště na Pepu, který se prosmýkl přes obránce, natáhl balon do středu a individuální akci završil povedenou gólovou střelou-2:1! Do šaten jsme tak odcházeli veselejší, i když s vědomím, že Izy pochytal dobrých sedm, osm jasných gólovek. Další přidal hned zkraje druhého dějství, když se vytasil s reflexivním zákrokem na bližší tyčce. Do většího klidu nás poslal Krejcara z Blešna nebezpečně stahující Filip, před nímž obránce ustoupil až na vápno, kde mu Filip udělal kličku a uklidil míč k tyči-3:1! Navíc po jednom z brejků oslovil Pepa Martina Tyla, který uklízel do prázdné branky-4:1! Poté si Kubas narazil s Filipem, ale z úhlu trefil jen vzdálenější tyčku. Jako by si všichni chtěli dát branku a během jediné minuty musel Kubas na posledním odolávat hned třem přečíslením. Plnou třetinu z nich dokázal zastavit, třetinu alespoň zbrzdit, dokud se nevrátili ostatní, a třetinu zazdil soupeř sám. Nakonec se ale přeci jen podařilo Frantíkům snížit, když dopravili do prázdné odražený balon-4:2. Navrch při další akci hned dvakrát zazvonily naše tyče. Na nastalou hrozbu jsme ovšem zareagovali výtečně, Kubas poslal dlouhou příhru na Mačuse, který se zbavil svého strážce, obešel i gólmana a levačkou skóroval-5:2! Bohužel jsme zaspali hned po následné rozehře a nechali soupeře lehce snížit na 5:3. Izy ale přidal ke svému výkonu nástavbu v podobě gólu, když na milimetr přesně propočítal dráhu výhozu a o hlavu soupeřova obránce uklidil míč do branky-6:3! Do konce zápasu chybělo pět minut a Frantíci sáhli ke hře bez brankáře, která jim ale mnoho dobrého nepřinesla. Jeden z odražených míčů se totiž dostal k Mačusovi, který si již brousil zuby na hattrick, ale mocně si houkl Kubas, balon převzal a přes celé hřiště ho uklidil do odkryté svatyně, jak to umí snad jen on sám-7:3! Vedení mohl ještě navýšit Filip, a to hned třikrát, ale rozhodl se nechat si ještě na Krejcara trochu fóra a dohnat ho až v příštích zápasech. Nezbývá tak než na závěr pogratulovat všem zúčastněným ke dvěma povedeným kláním a k dalšímu šestibodovému víkendu!
Black Stars-Frantic 7:3 (2:1)
Branky: Jan Mačí 2, Josef Mačí, F.Hladík, Tyl, Izák, J.Hladík
Žluté karty: ---
Sestava: Izák - Tyl, J.Hladík, Malík, Jan Mačí - Kozelek - Morávek, F.Hladík, Heidler, Josef Mačí