Black Stars-FC Blešno 4:8 (14. 9. 2014)

Byť pisatel těchto řádků nebyl přítomen v prvním kole, dovoluje si odhadnout, že průběh dnešního zápasu byl obdobný. Dlouhou dobu jsme tahali za delší konec, ale v závěrečné desetiminutovce soupeř strhl vedení na svou stranu.
V dresu soupeře vynikalo především trio Krejcarů, kteří byli v podstatě u všech ofenzivních akcí svého týmu a představovali permanentní hrozbu pro naši obranu. My jsme zase měli k dispozici Evžena, neúnavného dříče, jehož výkon se ještě zvedl poté, co zkraje druhé půle vyprázdnil svá střeva za nedalekým kopečkem. Naopak chyběl Marťas Janhuba, který se již objevil v základní sestavě Norwiche na půdě Cardiffu, odehrál 53 minut, poté ho za stavu 2:0 pro soupeře trenér vystřídal a Norwich otočil vývoj zápasu na 4:2. Věnujme se ovšem tomu, co se dělo v Plotištích. Vstup do utkání se vydařil, když si Filip zahrál na Bořka Dočkala v nejlepších letech (čili zhruba teď) a ranou zhruba z půlky půlky o tyč rozvlnil síť-1:0! Velkou šanci navýšit skóre měli senzační bratři Hladíci, kteří postupovali sami na brankáře, ale Filip nepřihrál Kubovi úplně ideálně a ten jen načudil gólmana. Trest přišel záhy, když prudký nástřel na zadní uklízel soupeř do odkryté svatyně-1:1. Nicméně jsme se opět vrátili do vedení. Víťa zapresoval, obral o balon posledního a předložil jej Kubasovi, který s chladnou hlavou zabijáka uklízel k tyči-2:1! Blešno zkoušelo povytahovat brankáře, což krutě ztrestal Filip milimetrově přesným obloučkem přes celé hřiště pod břevno-3:1! Otevřené hry soupeře mohl zanedlouho využít i Moris, leč v tísni poslal od lajny šajtlí míč smolně pouze do tyče. Bohužel se nám nepodařilo dvoubrankové vedení udržet do poločasu, neboť šikovný hráč Blešna obešel dva naše hráče a naservíroval svému kolegovi přihrávku před prázdnou branku-3:2. Ve druhé půli jsme se tradičně spoléhali na defenzivu, ale tlak Blešna vyústil ve vyrovnávací gól. Po nešťastném šprajcu na hranici vápna se balon dostal na nohy soupeřů, kteří jej dostrkali opět až do kuchyně-3:3. Do posledního dnešního vedení nás ještě vrátil Filda nekompromisním bodlem z přímého kopu-4:3! Zaskočený gólman totiž čekal ránu kamkoli jinam, jen ne doprostřed branky, takže Filip mohl slavit hattrick. Pro fanoušky Black Stars je příznivou zprávou, že mu střelecký prach přes prolenošené léto nezvlhl a nadále proměňuje v podstatě vše, k čemu se nachomýtne. Nebudeme si nic nalhávat, i letos to budeme potřebovat jako sůl. Úporně jsme bránili nabyté vedení, ale deset minut před koncem soupeř přetavil svou převahu v góly a nám nezbývalo mnoho sil na zvrat. Nejprve soupeř uklidil ranou k tyči odražený míč z hranice vápna-4:4, a o minutu později nejlepší střelec loňského ročníku prokázal své kvality, když si navedl balon od lajny do středu hřiště a napálil ho nechytatelně k tyčce-4:5. Když nám posléze utekl hráč s Evženem zavěšeným na svých bedrech a zvýšil na 4:6, bylo de facto po zápase. Blešno ovšem hrálo až do konce velmi aktivně a připsalo si ještě dva zásahy, po posledním z přímého kopu následoval závěrečný hvizd. Stejně jako v úvodu sezony se ukázalo, že jeden na střídání prostě nestačí, ale již nyní se na příští víkend rýsuje výrazně početnější sestava, takže se nechme překvapit, s čím Black Stars vyrukují.
Black Stars-FC Blešno 4:8 (3:2)
Branky: F.Hladík 3, J.Hladík
Žlutá karta: Kozelek
Sestava: Izák - J.Hladík, Kozelek - Hovorka - F.Hladík, Morávek