Black Stars-IFK Tagrid 3:6 (29.9.2013)

Kde ty loňské sněhy jsou... Úvodní hvizd a pokyn pro nástup na hrací plochu dnes zaslechlo pouze pět hráčů v černobílém. Navíc jsme stáli proti fotbalově kvalitnímu soupeři s podstatně lepší docházkou, a tak můžeme konečný výsledek považovat za celkem milosrdný.
Těsně před výkopem naše řady ještě posílil David Frič a ihned se zapojil do útoku. Naše skalní fanoušky po zkušenosti z minulého kola jistě nepřekvapilo, že úvodní čtyřku tvořili samí obránci. O pár minut později dorazivší Vachy už ovšem vstoupil do zápasu za stavu 0:1. Hned druhá nepříjemná střela ze střední vzdálenosti totiž nenarazila ve své trajektorii na nic jiného než síť Iziho brány. Tagrid v tlaku nepolevoval a držel územní převahu. Další gól visel ve vzduchu. Hráčům v zeleném však po rychlé úvodní trefě navlhl střelný prach a naše obrana náporu dočasně odolávala. Neproměněné šance přiváděly k nepříčetnosti soupeřova skalního fanouška a maskota v jedné osobě, který bouřlivě oslavoval každý střelecký pokus. "Kluci to měli víc přihrávat Štěpánovi," svěřil se po zápase redaktorovi sportovního deníku. Tagrid dál pokračoval v tlaku a šance, které si nevytvořil sám, jsme mu nabídli my. Po špatné rozehrávce šel soupeř do přečíslení a tentokrát příležitostí nepohrdl-0:2. Druhá branka na obrazu hry mnohé nezměnila. Zelení si začali s míčem více dovolovat, což nás možná uchránilo před vyšším brankovým přídělem. Nicméně výše zmíněný fanda byl u vytržení. "Výborně, Štěpáne!" ozvalo se po jednom z nepřesných centrů. K dalšímu skórování jsme tak museli soupeře opět vyzvat sami. Forrest pod tlakem špatně odkopl, a ačkoli si trefený útočník pomohl při zpracování rukou, v akci pokračoval a ta skončila třetí brankou v naší síti-0:3. V samém závěru první půle se nám podařilo výsledek zkorigovat. Divákům, kteří utkání sledovali pouze online, se dokonce mohlo zdát, že jde o zdramatizování. Do útoku se vrhl Martin Tyl s Vachym, a když si první jmenovaný dal s přihrávkou pořádně na čas, po nastalém zmatku a Vachyho pokusu o pokus o střelu si soupeř srazil míč do sítě sám-1:3! "Číslo pět nemám v zápise, tak jsem to napsal Martinovi," prohlásil o půli hlavní arbitr. Do šaten se tak šlo za stavu 1:3 a přiznejme si, byli jsme za to rádi. Jediný černobílý hráč měl z daného vývoje zápasu radost. Kubas (dnes nehrající), znechucený svými dosavadními letošními výsledky (2 starty - 1 remíza, 1 prohra - tedy dosud jediné bodové ztráty černých hvězd), už před zápasem vyplnil žádost o přestup, podmíněnou dnešní výhrou. "Škoda, doufal jsem, že se to bude vyvíjet líp. Ale teď na ně vlítnem. Podstatný jsou body, na Kubase serem!" ozývalo se z odpočívající skupinky našich hráčů. Do druhé půle jsme vstoupili možná odhodlaně, skóroval však opět soupeř. Trestný kop z poměrně uctivé vzdálenosti k překvapení všech zapadl přesně pod břevno naší branky-1:4. Nic se nezměnilo ani s obrazem hry. Tagrid měl nadále víc ze hry. S tříbrankovým náskokem se přestal tolik tlačit do zakončení a kontroloval vývoj utkání. To kvitoval samozvaný coach stojící na lajně. Z ojedinělé akce jsme se tedy podruhé trefili my. Moris vyzval k zakončení Marťase a ten vymetl horní růžek soupeřovy brány-2:4! Bylo cítit, že hráčům Black Stars docházejí síly, čehož soupeř dokázal využít. Po dvou brejkových situacích navýšil vedení už na rozdíl čtyř branek-2:6. Naše chvíle přišla opět v samém závěru utkání. Vachy využil podklouznutí soupeřova útočníka, zatáhl balon k soupeřově bráně, kde ho předložil Morisovi do takové pozice, ze které se zkušený střelec snad ani nemohl zmýlit. Konečných 3:6! "Jsem rád, že to Štěpán a jeho kluci zvládli," zakončil svůj rozhovor hostující fanda.
Black Stars-IFK Tagrid 3:6 (1:3)
Branky: Vachata, Janhuba, Morávek