Black Stars-Bruggy 3:6 (5.10.2013)

Série těžkých zápasů pro borce v černobílých dresech kulminovala tento víkend. Ani dnešní duel na hřišti vidláckých Černožic sice hradečtí boys nevypustili, ale opět jim to nepřineslo žádný bod.
Po delší pauze způsobené zraněním se objevil v dresu domácích kanonýr Vrána. O jeho kvalitách jsme se před zápasem intenzivně ujišťovali, což mu ovšem nezabránilo v tom, aby ve 2. minutě dával už svou druhou branku zápasu-0:2. Ke cti týmu z města však slouží fakt, že nic nezabalil a favorizovaným farmářům cestu za očekávaným vítězstvím notně znepříjemnil. Evžen dnes dorazil i přes lehčí výron v kotníku, dovoloval si jen malá střídání a míč dával brzo od nohy. Jaká to výhoda! Po Evženově kolmici se vřítil do vápna náš nově objevený kanonýr Martin Janhuba, střele dal patřičnou razanci a vrátil nás do zápasu-1:2! Poté sice měl převahu soupeř, ale podržela nás jistota této sezony - Martin Izák v brance. Těžko říct, jak by se zápas vyvíjel, kdyby domácí sedláci neměli Vránu, jenž ještě do poločasu završil hattrick-1:3. Ale ještě do poločasu se prosadila i zkušenost na druhé straně. Skvěle hrající Evžen (celkový čas strávený na hřišti 4:17) našel na první tyči Morise, který tísněn protihráčem míč poslal filigránsky patou na vzdálenější tyč-2:3! V poločase jsme si říkali, že nemáme co ztratit, že je jen hloupost agrárníků, že neproměnili své další šance a že do toho půjdem. A tak jsme šli, velké plus je pro městský mančaft návrat Zbyška, legenda klubu odvedla kvalitní výkon. Velkou šanci na vyrovnání měl aktuálně nejlepší střelec týmu Janhuba, ale ve vyložené pozici netrefil, a tak udeřilo na druhé straně. Z našeho tlaku se vyvinula brejková situace a s tou si Bruggy většinou umějí poradit-2:4. Vidláci pak přešli na styl s vysunutým gólmanem, aby ušetřili síly, ovšem to se jim stalo osudným. Brankář zůstával pár metrů před vápnem, i když nebyl přímo zapojen do kombinace, čehož si byl dobře vědom Filip. Dva metry před vlastním vápnem vletěl do nahrávky útočníků přes šířku hřiště a prudkou střelou placírkou z první dal asi nejhezčí gól zápasu-3:4! Povozy s koňmi přes černožickou náves se v tu chvíli zastavily, místnímu fandovi vypadla lulka z montérek a gólman domácích se už po zbytek zápasu nehnul z brankové čáry. Domácí znervózněli a sahali jsme dokonce po vyrovnání. Rozuzlení dramatu, které rozhodně nebylo pro slabé povahy, přišlo pět minut před koncem. Moris nejprve na levém křídle uvolnil Filipa, ten šel z úhlu sám, ale ve vyložené šanci netrefil branku. Z následného protiútoku se k míči dostal Vrána, využil všech svých dispozičních výhod v souboji s Martinem Janhubou, a to včetně drobného faulu, a znovu nám všem předvedl, jak se to vlastně má dělat v zakončení-3:5. Šli jsme ještě do rizika, ale "odměnou" nám byla šestá branka v naší síti. Domácí se tak rozešli do svých chalup spokojeni.
FC Bruggy (Bel) - Black Stars Hradec Králové (Cze) 6:3 (3:2)
Branky: Janhuba, Morávek, F.Hladík