Black Stars-Gipsy Brazil 3:5 (8.9.2012)

Dnes jsme své turfy zkřížili s jihoamerickým klubem Gipsy Brazil, jehož hráči svůj původ nezapřou... Nicméně jednalo se vesměs o mladé, rychlé a technicky zdatné fotbalisty, kteří nás nakonec v dramatickém závěru zdolali.
Jelikož se nás sešlo jen šest, museli jsme udělat jistá poziční a taktická opatření. Do branky se postavil Moris, Kubas pendloval mezi obranou a útokem a hrálo se defenzivně od půlky. Převaha našeho soupeře byla od počátku zřejmá, ale pozorná obrana propustila jen pár střel, které bravurně kryl Moris. Oč byli ale Brazilci šikovní vepředu, o to nezodpovědní byli směrem dozadu. Filip prostrčil míč uličkou na zcela nekrytého Martina Janhubu, ale ten tváří v tvář brankáři zamířil mimo. Po zbytečné ztrátě balonu na půlce soupeře přišel rychlý kontr a na jeho konci gól v naší síti-0:1. Párkrát se nám v první půli podařilo potáhnout míč blíže k teritoriu Gipsy Brazil, ale vše končilo nastřelením míče do vápna, kde se k němu nikdo nedostal. S jednou výjimkou ovšem! Filip z nulového úhlu poslal naslepo pas před branku, a tam jej Martin Janhuba těsně před gólmanem ideálně tečoval mezi tři tyče-1:1! Ani ve druhém poločase se obraz hry nijak radikálně nezměnil. Moris měl v brance plné ruce práce, v nouzi nejvyšší ho zachránila tyč. Gól visel ve vzduchu, ale paradoxně přišel na druhé straně, a to ještě tak trochu kuriózním způsobem, když Filipova levačka vyslala bombu o rychlosti metr za hodinu, která k údivu všech prošla brankáři pod rukou-2:1! Překvapený Filip prohlédnuv brankářovy kvality ihned po vsítění konstatoval: "Aha... Tak střílíme, vole." Smutné je, že toto zjištění přišlo až zhruba ve třicáté minutě zápasu... Nápor soupeře však ještě zesílil, znovu zvonila branková konstrukce, na druhé straně využil otevřené obrany Forrest, jenže svůj samostatný únik skončil na strážci tyčí. A tak přišel po jedné z mnoha akcí vyrovnávací gól na 2:2. Bojovali jsme dál, i bod by byl zlatý, navíc se vzhledem k otevřené hře Gipsy Brazil rýsovala i reálná možnost na vstřelení další branky. Jenže šikovný útočník napřáhl z hranice vápna, Kubas se mu skluzem vrhl do střely, ale míč jen smolně přizvedl kolenem přesně do víka-2:3. Nešťastný okamžik napravil hned o minutu později, když si narazil míč s Filipem, obešel bránícího hráče a střelou pod padajícím brankářem zařídil opět remízový stav-3:3! Věřili jsme, že proti lépe hrajícímu celku alespoň ten bod urveme, ale tři minuty před koncem útočník prošel přes Forresta i Kubase a nedal Morisovi šanci-3:4. Zkusili jsme v závěru pozvednout černo-bílý prapor, ale byla to jen poslední zoufalá snaha unaveného celku, a tak si Gipsy Brazil ještě jednou trefou zajistilo vítězství v poměru 5:3.
Black Stars-Gipsy Brazil 3:5 (1:1)
Branky: Janhuba, F.Hladík, J.Hladík