Black Stars-Kodokan 3:2 (11.9.2011)

Ve čtvrtém kole se tým černých hvězd utkal s nováčkem z Kočkodanu, jehož sice trápily četné absence, ale díky spolupráci s Tagridem dovedl svůj kádr více než slušně doplnit. Čekal nás tedy náročnější zápas, než si možná někteří z nás mysleli.
Teplota se navíc pohybovala těsně pod hranicí třiceti stupňů, takže jsme toho měli plný brejle, ovšem nutno říct, že jsme měli o dva hráče na střídání více než soupeř, což se nám hodilo zejména v závěru. Soupeř více držel balon, hrál chytře, zatímco my jsme se k zakončení propracovávali těžce. Když se konečně dostal do sólového úniku Vachy, napálil jen vyběhnuvšího gólmana, škoda, že neovládá Filipovu mistrnou stahovačku... (schválně, jestli poznáte, kdo píše při Kubasově studijní vytíženosti reportáž :-D ). Další dobrou příležitost měl navrátilec z herních testů v Anglii, agilní Pepa, ale rovněž si vylámal zuby na brankáři soupeře. Kokodák naproti tomu trefil tyč a břevno. A v závěru poločasu navíc po našem debilně sehraném rohu postupoval jejich útočník sám na branku, ale musíme poděkovat Tomášovi, ten nás dnes udržel ve hře. Poločas byl tak 0:0, řekli jsme si, že budeme dál makat a že jim dojdou síly. Naše momenty opravdu přicházely, Vachy šel s Pacim sám na brankáře Rajchla, ale Vachy místo střely ještě míč překvapivě vracel stojícímu rovněž překvapenému Pacimu. Situace nás mohla mrzet o to více, že ani ne minutu poté se útočník soupeře šikovně uvolnil přes Martina a trefil se pod padajícím Tomášem-0:1. Pokusili jsme se o nápor, přesto Kočkolit celkem bez problému svůj náskok hájil a sedm minut před koncem udeřil podruhé, střela z úhlu letěla neomylně k protilehlé tyčce-0:2. A tak jsme dali hlavy dohromady a odhodlali jsme se ke hře s vysunutým Martinem. Chtěli jsme hrát rozvážně a uvařit unaveného soupeře v blackstarské lázni, ale nejprve zbrkle vypálil Martin a hned po něm Filip, ale naštěstí jsme míč přesto udrželi a zklidnili jsme se. Pozvolnou rozehrávkou jsme se dostávali do zámku. Pepa Filipovi nahrál na krátko roh, ten mu posléze šajtlí nezištně míč vrátil, Pepa skvěle přihrál po zemi na protilehlou tyč a Vachy uklízel do prázdné, nezainteresovaným jsme museli asociovat zkušené futsalisty-1:2. Po dalším rohu nakrátko poslal Filip oblouček přes bránícího hráče na vápno, kde si ho Vachy sklepl a propálil vše, co mu stálo v cestě-2:2! Soupeř byl viditelně vyčerpaný, my máme velké srdce, a hlavně jsme včera v nemocnici slíbili Ivošovi tři body, takže jsme pokračovali v power-play a šli si pro výhru. Odpovědnost na sebe vzal znovuzrozený abstinent Vachy, který se prosmýkl mezi dvěma obránci a individuální akci zakončil mezi nohy vyběhnuvšího brankáře-3:2. Zakončil tak nejvydařenější power-play v dějinách Black Stars. Bylo minutu do konce a soupeř už neměl sílu na odpověď, a tak jsme dosáhli cenného vítězství.
Black Stars-Kodokan 3:2 (0:0)
Branky: Vachata 3