Black Stars-Rimpex Třebechovice 3:3 (13.11.2010)

Čtrnácté kolo jsme dávno předehráli, a tak jsme si místo něj dali dvě dohrávky (s prvním a druhým celkem tabulky) mimo královéhradecké stadióny.
Jako první přišel na řadu výlet do Třebechovic a střetnutí s místním Rimpexem. Před rokem tu srdcaři z Black Stars urvali tři body za výhru v poměru 3:0, jenže ze skomírajícího týmu na odpis se přes zimu stala krvelačná šelma, která sejmula i nás. Nyní jsme k lídrovi soutěže přijeli s větším respektem. Čekání na naší polovině nám na širokém třebechovickém Nou Campu vyhovovalo. První nebezpečnou střelu soupeře krotil Janča. Posléze se na odvážný výlet vydal obránce, kterého nezastavily ani tři fauly v podání Filipa, Morise a Kubase, jeho střelu ještě Tomáš vyrazil, ale Martinem nekrytý dobíhající útočník byl přesný-1:0. Naštěstí nám Rimpex záhy doslova daroval vyrovnání, Kubasův roh prošel bránícímu hráči na čáře i gólmanovi a Filip měl snadnou pozici-1:1! Do vedení nás mohl strhnout Kubas, ale z dobré pozice mířil hodně nad. Co se však nepovedlo jemu, podařilo se již Buchymu, který po Filipově přihrávce (jsem rád, že už ty balóny nesklepáváme pod sebe jako za starýho Hnátka, ale do stran!) obešel beka a svou pověstnou dělovkou, před níž se klepe celý okres, rozvlnil síť-2:1! Ve vyhecovaném klání se zjevilo několik zákroků, kterým by slušelo minimálně žluté ocenění, ale první kartu viděl až ve druhé půli Filda, který to slízl za všechny předchozí, protože jeho faul nedosahoval svou prasáckostí ty předešlé. Rimpex bohužel do poločasu stihl srovnat, po přesné kombinaci mířil soupeř do prázdné-2:2. Možná by stála za zmínku i nastřelená tyč a několik vynikajících Tomášových zákroků. V nouzi nejvyšší jej ve druhém poločase zastoupil Martin, který na brankové čáře fantasticky vytáhl střelu do prázdné. Do vedení nás vrátil Vachy, když se prosadil v obtížné klečící pozici-3:2! Ve chvíli, kdy si ovšem následně připravil kličkou výbornou palebnou pozici, mířil už mimo. I přes několik nadějných příležitostí se nám nepodařilo odskočit na rozdíl dvou branek a Rimpex z několika šancí nakonec ke kýženému vyrovnání došel. Tomášův výhoz na Buchyho zachytil brankář, který poslal balón útočníkovi, proti němuž vyběhl pro změnu zase náš gólman, míč se však dostal zpět k brankáři soupeře a ten jej pod padajícím Martinem poslal do sítě-3:3. V závěru byl ještě dvakrát faulován v blízkosti vápna Buchy, ale sudí oba zákroky přehlédl, což je hlavně vzhledem k tomu brankářovu (který už měl jednu žlutou!) velká škoda.
Black Stars-Rimpex Třebechovice 3:3 (2:2)
Branky: F.Hladík, Buchal, Vachata
Žlutá karta: F.Hladík
Sestava: Janča - J.Hladík, Tyl - Vachata, F.Hladík, Buchal, Morávek