Black Stars-Buffalo Medvěd 8:3 (11.9.2010)

Hráči Black Stars dnes ukázali, že se jim na Olympii vskutku daří - čtvrtý zápas, čtvrtá výhra! Původně jsme měli zkřížit své turfy s Jokeritem, ale zápas byl odložen a místo něj se předehrálo klání čtrnáctého kola s Buffalem Medvěd. Opět s námi sehrál soupeř více než vyrovnanou partii, ale především výborná koncovka rozhodla o vysokém vítězství Černobílých.
Naše prořídlé šiky se ještě zúžily, když pro zranění vypadl ze sestavy Moris. Respektive zasáhl jednou, když bylo fyzicky nejhůře, ale natažený stehenní sval si nedal říct, a tak Petr koučoval a hecoval z lavičky. Při nástupu na sebe oba celky koukaly trochu rozpačitě, protože oba chtěly hrát na brejky. Nedalo se ovšem nic dělat, my to v pěti lidech vytahovat nemohli, na tahu bylo Buffalo. Soupeř kombinoval většinu času daleko od naší branky, při snaze dostat se blíže zasáhla výtečná obrana (zejména Martin a Paci svou agresivitou vybojovali několik míčů), nepřesná rozehrávka, nebo neprůstřelný Tomáš mezi třemi tyčemi. Trošku nám zatrnulo, když Evženem tečovaná střela skončila na tyči, a když se po narážečce ocitl útočník sám před poloodkrytou, ale zamířil naštěstí vedle. To byly největší příležitosti hostí (domácí jsme podle zápisu byli my), pojďme se raději věnovat zajímavějším (a hlavně gólovým) momentům na druhé straně. Věru nepotěšili jsme brankáře, který za nás chytal v generálce proti Kobylicím. V deváté minutě vybojoval Paci balón, krásnou uličkou našel nabíhajícího Kubase, který tváří v tvář gólmanovi zachoval chladnou hlavu a zamířil přesně k tyči-1:0! Jedná se o jeho jubilejní padesátou branku v dresu Black Stars! Je to čin o to obdivuhodnější, že na takovýto počet nasázených gólů potřeboval pouhopouhých 133 startů! I nadále jsme hrozili brejkovými situacemi, nedařilo se však vždy dotáhnout je do gólového konce. Jednou namlsaný Kubas zbrkle střílel, párkrát Buffalo zachytilo naši rozehru. Nicméně bylo krátké na Kubasovu kolmici přes polovinu hřiště, k míči se dostal zabiják Evžen a takovou nahrávkou nemohl pohrdnout ani on, prásk rána pod břevno, lidi řvali a už tam seděl-2:0! Do poločasu zbývalo zhruba pět minut, když brankář zastavil skluzem mimo vápno Evženův průnik, balon se nicméně odrazil k Pacimu a ten jej procpal za brankovou čáru-3:0! Populární Pacigól se prosadil i o chvilku později, po Tomášově výhozu mu visel na zádech bek a pod nohy se vrhal brankář, ale Paci dokázal prodat svůj důraz a střelou po zemi rozvlnit síť-4:0! Za tohoto stavu se šlo do kabin, kde jsme se nečekaně dohodli na pozorné a zabezpečené obraně. Hned zkraje šel sám na kasu Paci, ale zamířil těsně vedle. Buffalo nás přimklo na naši polovinu, ale odhodlávalo se jen k pokusům z větších vzdáleností, které Tomáš bez problémů přilepoval do svých rukavic. Navíc se k mohutnému sólu od svého vápna nadechl Martin, prošel přes celé hřiště a křížnou ranou do šibenice zvýšil naše vedení-5:0! Okolo Olympie se pohybovala geniální fotbalová myšlenka a není náhoda, že se usadila do Kubasovy hlavy. Tento mág si po Evženově přihrávce stopil balon, nechal gólmana padnout k zemi a poslal pomaloučku padající oblouček alá Diego Armando Maradona přímo do šibenice-6:0! Nádherný fotbalový moment nás nabil potřebnou silou a chvilku jsme dominovali s balónem u nohy. Nicméně druhý dech rychle došel a zase jsme se stáhli:-) Po dalším vybojovaném balónu Paci nesobecky přihrál Evženovi (věděl, že Evža jich moc nedává) a ten prostřelil brankáře-7:0! Do konce zbývalo asi patnáct minut a soupeř sáhl k power-play. To nás sice stálo mnoho sil, ale sedmigólový náskok se prostě neztrácí. Navíc jsme dobře bránili, obírali soky o míče a taktikou práce kvapná málo platná ušetřili několik cenných minutek. Úplně bez šancí však Buffalo nebylo, jednou zacinkala tyč, několik závarů řešily odkopy na poslední chvíli. Jednu šanci zmařil včasným vyběhnutím Janča, navíc balón potáhl přes celé hřiště a ztroskotal až na brankáři. Protivník se dočkal, když si prudký balón srazil zády do branky Evžen způsobem, jakým to umí snad jen on sám-7:1. Síly docházely a po souhře do prázdné a prudké ráně tečované nešťastně Martinem se Medvědi dočkali korigování výsledku na 7:3. Poslední slovo však měli Černobílí, Paci obral o míč brankáře, svým typickým kamarádským způsobem ještě přihrál Kubasovi, který si tak mohl lehce doběhnout pro druhý hattrick v kariéře-8:3! Za vydařený výkon a vskutku odježděný zápas (Evžovi se chtělo zvracet už od první minuty) skládám poklonu celému mančaftu, včetně Morise, který nám pomohl navzdory zranění!
Black Stars-Buffalo Medvěd 8:3 (4:0)
Branky: J.Hladík 3, Pácalt 2, Hovorka 2, Tyl