Black Stars-Plačice 9:3 (4.10.2009)

Včera se z Morise stal ženáč a jako svatební dar si přál výhru nad Plačicemi. Abychom ho brali vážně, přihodil motivační prémii v podobě finanční odměny, kterou lze společně prochlastat. Těžko najít lepší příležitost k přerušení šňůry proher s dnešním soupeřem...
Na umělém trávníku se sešla v černobílých dresech velmi mladá sestava, kapitánem byl výjimečně Jakub Hladík. Tuto funkci již jednou úspěšně zastával (Golem, 6:3) a toužil si udržet stoprocentní úspěšnost. S jedním na střídání jsme se vrhli do boje a začali udělovat lekci z efektivity, když Vachatova střela projela gólmanovi mezi nohama a skončila v síti-1:0! Poté Pácalt udělal kličku brankáři, při níž byl faulován, dravě se ještě za míčem rozsprintoval, ale dostihl jej až za brankovou čarou a nastřelil boční tyč, což rozhodčí považoval trochu nepochopitelně za výhodu a hrálo se dál. Tentýž hráč si spravil chuť o chvilku později tentokráte již přesně mířeným střeleckým pokusem-2:0! Na druhé straně hrozily Plačice narážečkami a otáčením se kolem našich mladých těl a okamžitou střelbou, jenže Martin Tyl měl svůj den a vše pochytal či povyrážel. Na druhé straně jsme podnikali drzé ofenzivní rejdy, jeden z nich zakončilo přesně Buchalovo kladivo-3:0! Po další pěkné kombinační akci zasouval Hovorka na přední po Vachatově příhře-4:0! Evženovi fanoušci tak opět mohli zaplesat a roztáhnout transparent s jeho portrétem a vkusně vyvedeným nápisem "Evženon Kanon". Krátce po sobě dvakrát pálil velmi tvrdě Vachata, ale jeho pokusy směřovaly vždy do gólmana, který přes obránce ani pořádně neviděl. Renomé si útočník s pětkou na zádech vylepšil, když obešel bránícího hráče a skóroval-5:0! Poločas snů ještě vylepšil Pácalt, který po přihrávce na zadní uklidil míč do sítě-6:0! Ihned po této trefě rozhodčí odpískal poločas, stále jsme byli bdělí a nic nevypouštěli, protože známe sílu Plačic. Do druhého dějství vstoupily dvěma střeleckými pokusy, ale udeřilo na druhé straně, Vachata našel před brankou číhajícího Buchala, který si balon zpracoval a úplně volný poslal míč k tyči-7:0! Skórovat mohl i Hovorka, ale z první na vápně zamířil těsně mimo. Po zhruba sedmi minutách druhé půle se dočkal i soupeř, prudkou střelu na zadní tečoval hráč ve vápně-7:1. Hráli jsme i nadále od půlky, Plačice kombinovaly s brankářem, ale do vyložených pozic se nedostávaly. Naopak aktivní Vachata dokázal obrat o balon chybujícího gólmana a do prázdné zvýšil náš náskok-8:1! Po zbytečné ztrátě míče sehráli útočníci přečíslení bezchybně-8:2. Posléze se opakovala situace z osmého gólu, Vachata okudlal strážce tyčí a došel až do kuchyně-9:2! Nervózního soka ještě více rozdráždil dvěma perfektními zákroky Tyl, zcela zbytečně útočník vykopl míč Martinovi z ruky a po samozřejmě odpískaném faulu se ještě k dovršení všeho hádal, divil a dožadoval uznání branky. Poslední slovo měl soupeř, když obešel Hovorku a našel na zadní J.Hladíkem nepokrytého hráče-9:3. Tato kosmetická úprava skóre však nemohla zkalit naši radost, po dlouhé době jsme porazili Plačice a navíc krásným debaklem. Na závěr reportáže bych rád ještě jednou popřál novomanželům VŠE NEJLEPŠÍ!
Black Stars-Plačice 9:3
Branky: Vachata 4, Pácalt 2, Buchal 2, Hovorka