Black Stars-Lunapark 3:2 (30.8.2009)

Marně se před zápasem upínaly zraky fanoušků v černobílých dresech k mixzóně, v tu chvíli ekipa hráčů Black Stars roztahaná po hřišti připomínala ponurý sextet, žádná z dalších černých hvězd je však už nedoplnila... Buchy s Pacim si ještě užívali zbytek společné dovolené, brankář Janča dorazil se sádrou na noze, vypadl i ironman našeho týmu - Kubas, vězte, že tento borec chyběl po šňůře 61 zápasů (naposledy chyběl v sestavě 29. 6. 2007), tentokrát ho zdolaly horečky a, dámy prominou, řídká stolice. Když nedorazili ani Forrest se Zbyškem, nevypadalo to na tom sluníčku hezky, ale zatímco Leonidas nakonec padl, naše hrdinné torzo se semklo a zasloužilo se o to, že všechny tři body zůstaly nakonec na Severu!
Na začátku jsme na Lunapark vlítli s vervou, Vachy obešel dva hráče, gólman mu míč vypíchl, z druhé vlny doběhl Filip, ale jeho střela napálila jen Lukáše nechápajícího na brankové čáře. Další akci staršího z bratří Hladíků zastavil brankář, a tak náš nápor nakonec zakončil vedoucím gólem Lunapark, Evžen se nechal zmást pěknou kličkou a míč už pak letěl k Tylově tyči-0:1. Pak si dobře za obranu naběhl Hovorka, obránci soupeře by snad radši chytali vítr než našeho rychlíka, Evžen v koncovce nezklamal a neomylně napálil brankáře. Z následného rohu ale skvěle našel famózně naběhnuvšího Filipa, jehož kladivo v pravé noze se nespletlo-1:1! Kromě dobrého pocitu ho mohla těšit i speciální prémie firmy Pilsner-Urquel, která vypsala pro premiérového střelce Black Stars nové sezony 200 l sud piva, na otázku, zda jej Filip vypije sám, nebo s týmem, odpověděl se skromností sobě vlastní: "Za své úspěchy vděčím sobě, vypiju ho sám!", a už spěchal za týmem do kabiny, aby si zařval, zkrátka kluk do party. V závěru poločasu docházely síly a více šancí měl soupeř, naštěstí Tyl dobře četl hru a Lunapark se sám brzdil nízkou kvalitou zakončení, když gólem neskončil ani únik Říhy ze strany, šlo se do přestávky za nerozhodného stavu. Druhou půlku jsme opět začali lépe, sérii našich nadějných akcí zakončil přímý kop Morise, na ten si naběhl killer Říha, jenž zesměšnil metrákového beka a natlačil ho do brány i s míčem, náběh jako s Premier league-2:1! Soupeř postupně přebíral iniciativu, obrana Říha-Hovorka si však počínala spolehlivě, zejména první jmenovaný výkonem připomínajícím Tomáše Řepku neustále zastrašoval soupeře. My vyráželi k brejkům, akci Vachaty nezakončil Evžen stoje smolně o krok zpět, po výhozu Tyla brankář vychytal Hladíka, a když už nám síly v podstatě došly, přenesli jsme další prvek z tréninku do zápasu a po rohu Filipa se Vachy na přední tyči obtočil kolem obránce a poslal míč do gólmanova protipohybu-3:1! Do konce zbývala minuta, přesto jsme však ještě nechali soupeře korigovat na konečných 3:2.
Black Stars-Lunapark 3:2
Branky: F.Hladík, Morávek, Vachata