Zeppelin cup – 4.místo (7.2.2009)

Již poněkalikáté jsme se zúčastnili tradičního Zeppelin cupu, který se koná v dlouhých zimních přestávkách v hale SPŠ Stavební. Na těchto turnajích jsme předvedli zřejmě nespočitatelné množství kvalitních výkonů a výborných umístění, nejinak tomu bylo i letos! Naše oslabené zadní řady posílil speciálně pro tento turnaj hráč FK Vysoké nad Labem Honza Píša.

Základní skupina:

1) BS-Lavina 1:1

Ani na naše léta trvající nátlaky se nic nezměnilo. Opět nás čekal hned úvodní zápas celého turnaje v osm hodin ráno. Soupeřem byla Lavina, tedy celek z Okresního přeboru, jenž sice okupuje vyšší příčku než my, ale podzimní vzájemné měření sil vyznělo lépe v náš prospěch (4:1). Po vyrovnaném úvodu přišla chyba Evžena Hovorky, který přišel na půlce o balon, čehož žel Bohu soupeř využil dokonale-0:1. Ve zbývajícím čase jsme se snažili o střelbu ze všech možných i nemožných pozic, ale branku jsme netrefili snad ani jednou. V samotném závěru rozehrál aut Honza Píša na Vachatu, který zády k brance dokázal míč umístit přesně-1:1! Ihned po vyrovnávací trefě odpískal sudí konec zápasu! Pro dnešek tak trochu prokletá Lavina inkasovala stejným způsobem i v následujícím klání, což nám v konečném účtování hrálo do karet.

2) BS-Milani 2:0

Neporazit tohoto soupeře by byla velká ostuda. Již v prvním duelu dostal bůra a přestože mu na duel s námi dorazili noví plejeři, jejich kvalita o moc nestoupla. O první branku se postaral Hovorka, který dokázal po rohu F.Hladíka dopravit míč na místo určení přes hradbu těl-1:0! Uklidňující druhou trefu měla na starost dvojice Vachata-Buchal, která rozebrala obranu Milanů a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné klece-2:0! Utkání jsme si již pohlídali a celkem v poklidu dokráčeli k tříbodovému zisku.

3) BS-Mambo 2:1

Parta mladých kluků dokázala i bez střídání udržet vysoké tempo po celých deset minut. Především však naše zkušenost s malou kopanou rozhodla o konečném výsledku. Lepší úvod zápasu jsme si nepředstavovali ani v těch nejdivočejších snech, ihned po rozehrávce poslal Hovorka elegantní pas ve výši bříška, míče se zmocnil Vachata, obešel brankáře a do prázdné skóroval-1:0! Komplikace nastala, když útočník Mamba zmátl hned dva beky i brankáře Tyla tím, že zvolil kličku a střelu k bližší tyčce namísto přihrávky-1:1. Naštěstí se konečně střelecky probudil nejlepší střelec podzimní části Filip Hladík, po přihrávce Hovorky oklamal gólmana a z úhlu se nemýlil-2:1! Mambo si kloudnou šanci nevypracovalo, naopak Vachata mohl skórovat, ale po Morávkově sklepnutí a obejití brankáře z bezprostřední blízkosti nepochopitelně přestřelil.

4) BS-Flamengo 0:3

Před závěrečným duelem jsme měli jistotu postupu, s Flamengem proběhla bitva o prvenství ve skupině. Tu ovlivnila již první minuta, v níž jsme inkasovali a museli tak hru otevřít. Vyrovnat se nepodařilo, byť k tomu měl zejména Jakub Hladík velmi blízko, ale po narážečce se svým bratrem v koncovce selhal a napálil gólmana na jeho obrovitý bachor. Flamengu skvěle vycházely brejky, my jsme nezužitkovali ani jednu z více příležitostí. Postoupili jsme ze druhého místa se sedmi body a skóre 5:5.

Semifinále:

BS-Crickets 0:4

Semifinále bylo jasnou záležitostí. Pozdější vítěz celého turnaje, za nějž nastoupilo několik hráčů z vyšších futsalových soutěží, nás přehrál snad ve všech aspektech. Naše taktika bránit od půlky vzala za své po inkasovaném gólu v prvé minutě a posléze byl zápas spíše otázkou skóre, žádné antické drama se nekonalo.

O 3.místo:

BS-Flamengo 0:1

Ve druhém souboji s Flamengem šlo o mnohem více a na palubovce to bylo znát! Zkušený harcovník Filip Hladík po zápase novinářům sdělil, že šlo patrně o náš nejlepší výkon na turnaji. Šancí jsme měli jako několik šafránů, ale zavalitého brankáře se nepodařilo překonat. Zhruba tři minuty před koncem jsme inkasovali, když nekrytý hráč zblízka překonal Tyla-0:1. Obrovskou možnost na srovnání měl na svých sálovkách Filip Hladík, ale nečekaně se před ním vyrojivší balon nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Nakonec jsme tedy vzali bramborové medaile a s nimi spojené šampáňo a karton piv...