Black Stars-Foma/Lavina 4:1 (21.9.2008)

V pátém kole nás čekal opět nováček soutěže, tentokrát se ovšem nejednalo o postupující celek, ale o dva sestupující z krajského přeboru, kteří se spojily dohromady.
První nepříjemnost vyvstala těsně před samotným začátkem střetnutí, neboť brankář Janča zaspal. Mezi tyče se tak postavil ten nejzkušenější, Petr Morávek. Lavina sice držela míč více na svých kopačkách, ale naše akce byly přímočařejší a rychlejší, občas při přechodu do útoku scházela přesnější přihrávka či zakončení. Po faulu na pronikajícího F.Hladíka rozhodčí dost necitlivě hru přerušil, mohli jsme jít dva na jednoho... Exekuce přímého kopu se ujal sám postižený, jeho prudkou ránu vyhlavičkoval obránce přes celé hřiště a útočník pádil sám na Morávka. Ten však předvedl zákrok století, když nohou neuvěřitelně vytěsnil jistý gól nad břevno! O chvíli později byl však i on krátký na jedovatou střelu, která s lehkou tečí zadních partií J.Hladíka zapadla o tyč do branky-0:1. Naše odpověď přišla bleskurychle poté, co Buchal napřáhl z pořádné dálky a jeho přízemní dělovka zapadla přesně k tyči-1:1! Tentýž hráč dokonal i obrat, když si narazil ve středu pole s F.Hladíkem a samostatný nájezd přetavil v gól-2:1! V té době už se na hřišti neobjevoval Zbyšek Malík, neboť musel odstoupit kvůli zranění. Žádná kanonáda do naší sítě se nekonala ani v následujících minutách. Byť to zřejmě nikdo nečekal, dobře chytající Morávek již za svá záda nepustil ani ň a navrch ještě úspěšně dirigoval celou obranu. Byli jsme to tedy zase my, kdo vstřelil branku. F.Hladík zkušeně počkal, až si před ním gólman lehne a poslal balon pod břevno-3:1! Na druhou pětadvacetiminutovku dorazil Janča a na nedostatek práce si rozhodně stěžovat nemohl. Zvláště prvních deset minut bylo extrémně krušných. Lavina zahrávala několik rohů a hlavně měla nespočet střel, které úspěšně likvidoval Janča díky svým včasným výběhům a pohotovým reakcím. Poté se hra trošku uklidnila a vznikl i prostor pro nás. Nejvíce jsme patrně hrozili z rohů a autů. Právě po jedné takové situaci padla i čtvrtá branka. F.Hladík rozehrál aut na J.Hladíka, jenž levačkou prodloužil míč na zadní a tam jej osamocený Hovorka dopravil do odkryté klece-4:1! Obranná fáze fungovala dobře i v závěru a žádné drama nepřipustila. Derniéra v oranžových dresech tak dopadla vítězně 4:1.
Black Stars-Foma/Lavina 4:1
Branky: Buchal 2, F.Hladík, Hovorka
Žlutá karta: ---
Sestava (1.poločas): Morávek - Foral, Malík, J.Hladík - F.Hladík, Buchal, Hovorka
Sestava (2.poločas): Janča - Foral, J.Hladík - Hovorka - Morávek, F.Hladík, Buchal

zpět
[Hlavní stránka] [Výsledky] [Tabulka] [Střelci] [Hráči] [Fotky] [Rozhovory] [Fórum] [Odkazy]