Reportáže
Black Stars – Trencampe 3:9 (25. 5. 2019)

K zápasu jsme se sešli v počtu 10 lidí. Byl by to krásný počet, kdyby to nebylo 10 na oba mančafty. Soupeř se na začátku pokusil zalobovat o kratší herní čas, ale my hrdinové z Černých hvězd jsme rezolutně odmítli.
Oba týmy do zápasu šly s jasnou vyčkávací taktikou. Tu jako první porušily Black Stars a začátek zápasu byl v našich otěžích. Celkem se nám dařila kombinace a soupeře jsme tlačili. Po velkém závaru se míč odrazil k odstoupenému Karlovi. Ten se však tolik soustředil na to, aby netrefil chumel ležících hráčů, že svou razantní střelou napálil břevno. I nadále hru diktovaly hvězdy, avšak soupeř byl velice nebezpečný z rychlých akcí a těžil z výjimečných fotbalových kvalit hráče číslo 4 a jednoduché taktiky jeden běží, ostatní naráží. Naše hra byla různorodější a mimo jiné jsme těžili z přesných dlouhých výhozu Tomáše Janči. Po jednom takovém přihrával Karel z křídla před bránou zcela volnému Davidovi a ten precizně zakončil. Poté se hra i branky přelévaly ze strany na stranu. Za nás skóroval ještě jednou David a poté po sražené nepovedené přihrávce chladnokrevně Radek. Za zmínku stojí ještě dvě věci. V první řadě se soupeři hned zkraje zranil hráč, což není příjemné, když není nikdo na střídání, a absolutní selhání rozhodcovského orgána. Karel totiž vystihl rozehrávku nejistého brankáře a už se chystal jít sám vstříc prázdné bráně a pouze z boku se vracejícího posledního hráče. Gólman se rozhodl svou chybu napravit surovým zákrokem bez absolutní snahy hrát balon. Všem na hřišti bylo jasné, co mělo přijít, a proto žlutá karta v rukou muže s píšťalkou všechny zaskočila. Poločas tedy skončil za stavu 3:2 pro Black Stars. Druhá půle se nesla v duchu totálního selhání dvou ze tří hlavních aktérů utkání. Těmi bohužel byly Černé hvězdy a sudí. Soupeř totiž trpělivou hrou a jednoduchou taktikou hrál, co potřeboval, aby skóre otočil. Napomohlo mu k tomu opětovné nevyloučení gólmana, kdy jediným rozdílem oproti situaci z první půle bylo, že brankař Karla neskopl, ale stáhl k zemi rukama. Tentokrát zcela bez karty. Pokud by v takovéto chvíli neměl do hry zasáhnout VAR, tak kdy tedy!!! Soupeř tedy zápas otočil a tím totálně rozložil hru Black Stars. Snažili jsme se se zápasem něco udělat, ale systém naší hře chyběl a síly také došly. Toho soupeř bezezbytku využil a za druhou půli nám nasázel 7 gólů. Těžko se takovýto zápas hodnotní, takže bych pouze ocenil hráče, kteří na zápas dorazili a hrdinně se v nízkém počtu bili za naše barvy.
Black Stars – Trencampe 3:9 (3:2)
Branky: Kechner 2, Novotný