Reportáže
Black Stars – Pivrnci 2:1 (12. 5. 2019)

Po debaklu z předchozího dne se v areálu Sever arény sešly Černé hvězdy v lehce pozměněné sestavě a s odhodláním zabojovat o lepší výsledek. V barevném souboji byl naším soupeřem druhý tým tabulky Pivrnci. Od začátku jsme k zápasu přistoupili diametrálně odlišně v porovnání s předchozím utkáním. Oba týmy se od začátku snažily především co nejméně chybovat. Do první šance se dostal Radek, který z úhlu vyzkoušel pozornost brankáře. Soupeřovu hru a jejich útočné akce velice dobře narušoval Jenda. Oba celky se prezentovaly opravdu kvalitní obrannou hrou. O trošku více na míči byli červení, ale dostávali se pouze do náznaku šancí, které v poklidu Izy s obranou zneškodnili. Největší šanci si dokonce soupeř zmařil sám, když útočící hráč zblokoval do brány směřující střelu svého bratra. Z lítého boje nakonec vzešla krásná a hlavně gólová kombinační akce. Z prázdných ochozů se ozývaly hlasy, že muselo jít o secvičený signál. Radek z autu našel Víťu, ten si vyměnil míč nejdříve s Morisem a další narážečka s Martinem vyřadila ze hry všechny čtyři bránící hráče a Víťa s Radkem se objevili sami před bránou. Nejprve si sice lehce překáželi, ale Radek nakonec chladnokrevně šajtlí poslal míč do sítě – 1:0! Soupeř se poté snažil vyrovnat, ale bez úspěchu. Naopak jednu ze střel Jenda zblokoval tak umně, až vyslal dva hráče do sólového úniku. Ti akci – na naše poměry neobvykle s klidem – vyřešili gólově. Na půlce si míč vyměnili a poté Víťa Karlovi přihrávkou před prázdnou bránu nedal šanci neskórovat – 2:0! Soupeři se podařilo snížit po kombinační akci, takže o poločase bylo skóre 2:1 pro Černé hvězdy. Druhá půle se nesla ve znamení dobývání naší brány. Izy si naštěstí vzal lepivé rukavice a dobře postavil bránu. Ta po skončení zápasu a nespočtu ran, co schytala, vypadala, jako by ji léta nikdo nenatíral. Za Černé hvězdy měl ve druhé půli největší šanci Karel, ke kterému se odrazil míč po chybě brankáře, ale on nedokázal seřídit mířidla a ve zmatku kolem brány pouze vyprášil gólmanovu hruď. Díky naší bojovnosti, zodpovědnému výkonu směrem dozadu a skvělému Izymu v druhé půli gól nepadl, takže po debaklu a trapném výkonu z předchozího dne jsme se zvedli a dokázali jsme v na góly skoupém zápase porazit druhý tým tabulky 2:1!
Black Stars – Pivrnci 2:1 (2:1)
Branky: Novotný, Mareček