Black Stars – Czechmill 6:3 (27. 4. 2019)

Českému mlýnu, světácky nazvanému Czechmill, jsme měli co oplácet, protože na podzim uštědřil ve výrazné početní převaze našemu pětičlennému torzu debakl 10:3. Odveta se vydařila.
Úvod první půle ukázal, že oba celky chtějí hrát opatrně a bránit od půlky. Na pořádnou šanci se tak diváci načekali, ale když už přišla, tak jim pořádně zazvonilo v uších. Elitní kanonýr Filda svou pumelicí orazítkoval obě tyče, načež se k naší smůle balon odrazil Jendovi pod nohy tak blbě, že ho nedokázal usměrnit do prázdné branky. Živo bylo dlouho jen před brankou mlýnu, další Filipův pokus zneškodnil brankář, stejně jako Radkovu střelu. Looney metr před vápnem zalícil jen mimo, zatímco mířidla Jendy a Kuby byla dnes velice špatně seřízena. Zvlášť mladšímu z bratří Hladíků byla po jedné ráně div ne malá celá Sever Arena. Naštěstí v rohu rozlehlého areálu zvýšili přes zimu ploty. Do zaslouženého vedení jsme se dostali poté, co Looney elegantně posunul míč podél brankáře, který jej sejmul. Vracející se obránce pochopil, že by z toho byla penalta, a tak raději uklidil balon do sítě sám – 1:0! Když ti nejde střelba, nahraj, jako by si řekl Jenda a krásnou přihrávkou z rohu hřiště našel zcela volného Radka, který uklízel do prázdné – 2:0! Za tohoto stavu se soupeř dostal do jediné tutové šance v první půli, ale na zaběhnuvší hráč na zadní zblízka branku minul. V první půli ještě jednou udeřilo. Filip, ač tísněn zezadu i zepředu, ukázal svou kvalitu, navedl si balon před vápno a přízemní střelou pokořil strážce svatyně – 3:0! Ve druhém dějství mlynáři přece jen trochu roztlačili lopatky svých strojů. Nejprve nám po lajně zaběhl Marek Veis a z úhlu trefil protější vingl – 3:1. Poté však rozehru soupeře přečetl Kubas a z první poslal uličku minimálním prostorem mezi dvěma beky na Fildu. Ostrostřelec par excellence rovněž nelenil a z první polovysokou střelou obhodil gólmana – 4:1! Jó, tohle senzační bratři Hladíci secvičovali už před čtvrtstoletím na plácku na Benešovce... Mlynáři se ovšem rvali o každé zrno. Po přímém kopu došlo ke střetu Kuby s útočníkem a rezultovala z toho penalta, kterou Marek Veis proměnil ranou nahoru, ačkoli Martin tipl směr a málem ji měl – 4:2. Za tohoto stavu jsme zadrbali přečíslení tři na jednoho, jak to snad umíme jen my, a střelec dvou branek se dostal face to face před Martina, který ho ovšem famózně nadvakrát vychytal! Martin podal skutečně výtečný výkon a zejména díky němu jsme stále drželi protivníka na distanc. Ten sáhl ke hře bez brankáře, ale tvrdě pykal, když Jenda poctivě zapresoval posledního, následně se balon koulel před branku, soupeř k němu měl snad o tři metry blíž, ale Jenda zařadil dvojku a následný sprinterský souboj připomínal český motoráček stíhaný soupravou TGV. Nebudu vás dlouho napínat, Jenda se dostal k míči jako první a uklidil ho do branky – 5:2! Posledních deset minut jsme se tuze bránili proti power play, i když šance jsme měli. Zejména Radek, který mířil jen do gólmana, a když už ho přelstil, tak proti byla tyčka. Po jedné akci byl Martin mimo vápno zasažen do ruky, situaci však za ním jistil Kuba, takže to bylo jen za žlutou. Mlynáři se ještě jednou přiblížili, když sehráli akci až do prázdné – 5:3. Filip následně obral posledního o balon a mohl jej dovézt do prázdné, ale protihráč jej čapl kolem pasu jak ogar robku na plese a nepustil. Velice milosrdně i toto bylo oceněno jen žlutým kartonkem. Golaso Filipaso se však přece jen hattricku dočkal, když zamířil přesně do prázdné z poloviny hřiště – 6:3! Ačkoli mlynáři ve druhé půli zlepšili svůj výkon, blíže než na rozdíl dvou branek se nedostali a tři body tak slavili na jaře zatím 100% Black Stars! Na závěr důležitá zpráva pro všechny milovníky fotbalových géniů. Zatímco Sparta čeká na Bořka Dočkala, Černé hvězdy čekají na Ivoše Říhu. Ten se omlouvá fanouškům, že se jeho absence protahuje, ale zároveň je ujišťuje, že se dočkají a pak všechno zachrání.
Black Stars – Czechmill 6:3 (3:0)
Branky: F. Hladík 3, Luňák, Novotný, Jan Mačí