Black Stars – Trencampe 4:7 (12. 5. 2018)

Poměrně dlouho to vypadalo, že utkání se soupeřem, jenž se v tabulce nacházel o několik míst níže než Black Stars, budeme schopni zvládnout. Vinou neproměňování tutovek (1. poločas) a velkého výpadku v defenzivě (2. poločas) bohužel vše dopadlo jinak...
Zápas byl zahájen ve velice opatrném tempu. Obě strany ve vskutku letním vedru šetřily síly – soupeř hrál bez střídání, my jsme měli k dispozici jen o jednoho hráče navíc. Úvod tohoto ražení vyhovoval lépe nám, hrozili jsme občasnými výpady do pootevřené obrany Trencampe – a jeden z nich brzy vyšel: zblízka otevřel skóre Pepa. Zanedlouho však bylo srovnáno: gólman Martin se pokusil zapojit do rozehrávky, soupeř ale vystihnul hned první přihrávku středem a trestal z vlastní poloviny do naší odkryté svatyně. Do vedení nás po krásném průniku posunul opět Pepa. Dlužno podotknout, že možností ke skórování jsme v této fázi utkání měli mnohem víc. Nebyli jsme ale přesní ve finální přihrávce ani v zakončení. Místo toho jsme Trencampu dovolili, aby ještě před přestávkou vyrovnal. Chvíli po začátku druhého dějství se poprvé ujal vedení náš soupeř. My jsme zbraně nesložili a zanedlouho srovnával Ivoš ranou pod břevno poloodkryté branky – 3:3. Tento stav jsme ještě nějakou dobu drželi, pak ale přišel výše zmíněný kolaps defenzivní činnosti (přičemž nepřesnosti v ofenzivě z naší strany pokračovaly i nadále) a zhruba čtvrt hodiny před koncem bylo prakticky po zápase. Pokud jde o návraty, dostupování útočníků atd., nemůže mít čisté svědomí ani jeden z borců v černobílém. Náš protivník postupně navýšil svoje vedení až na hrozivých 7:3; k naší škodě se probral hlavně Matěj Ptáček (v prvním poločase spíše jen vyklusávající). V závěru se ještě povedlo Jendovi snížit utěšenou přízemní střelou ze střední vzdálenosti – a to bylo vše. Každopádně je pozitivní, že se dnešní zápas odehrál v oboustranně slušném a poklidném duchu. Tedy v poklidném možná až příliš… Příští víkend by to přece jen chtělo fotbalově zabrat o dost víc. Zaběhali jsme si dnes hezky, bohužel však bez bodového profitu.
Black Stars – Trencampe 4:7 (2:2)
Branky: Josef Mačí 2, Říha, Jan Mačí