Reportáže
Black Stars – Spartak 3:2 (6. 5. 2018)

Black Stars v předchozích duelech nejdříve bod vydřely (Repro „B“), aby následující týden naopak v úplně samotném závěru o dva body přišly (FC Santos). Ve vzduchu proto viselo napětí, jak se misky fotbalových vah ustálí dnes.
Spartak od úvodních minut ukazoval, že bude houževnatým soupeřem a že zřejmě bude v tomto utkání tahat za delší část provázku. Na klidu černým hvězdám nepřidaly dvě nepřesné přihrávky v úvodu utkání v podobě takového borce, jakým je Moris. Osobitým motivačním způsobem se Morise snažil nahodit zpět do hry Martin Tyl, z čehož rezultoval Morisem svlečený dres a signalizovaný odchod domů po asi 45 sekundách hry. Z pokusu o nahození tak byl výsledek v podobě vyhození. Naštěstí je to k parkovišti daleko, a tak Moris zavčasu vychladl, probudil se v něm opět ten správný rváč a zapojil se zpět do hry. Fanouškům Black Stars spadl kámen ze srdce a byli nadšení, že jejich miláček z boje neutíká. A jak se později ukázalo, ještě že tak. Moris totiž i dnes dokázal na soupeře vymyslet jednu ze svých kulišáren. Ale o tom až později, takže zpět do hry. O dost pohyblivější Spartak diktoval tempo hry a snažil se hodně chodit do zakončení. Jenže proti této snaze Black Stars aktivovaly hned dvě obranné fronty. Mnoho střel totiž bylo zablokováno těly do střel se pokládajících obránců Izyho svatyně. No a co už proletělo, to lapil náš čapájev Izy. Nakonec se ale Spartak přeci jen dočkal a hbitou kombinací byl Izy překonán – 0:1. Jenže velké věci se měly teprve odehrát. Už po chvíli Ivoš zatáhl balón do pravého křídla a prudkou přihrávkou před branku nachází v piruetě se točícího Martina Tyla, který svou patičkou či jiným údem překonává gólmana Spartaku – 1:1! Na rozdíl od soupeře jsou Black Stars maximálně efektivní a využívají hned svou první příležitost. Následně, jako by se nechumelilo, si Izy připíše na svůj účet několik úspěšných zákroků a obrana černých hvězd zablokuje několik střel. Když už se přesune hra k brance Spartaku, smrdí to brankou. Po prohřešku hráčů Spartaku se těsně před vápnem staví k nepřímému kopu Moris. S Mačusem se štelují na svůj oblíbený signál „ťukni-uhni“. Mačus tedy šlápl na balón a modlil se, aby na branku neletěl kromě míče i jeho kotník. Zazněl hvizd, Moris se rozběhl, ale v poslední chvíli volí přihrávku na nic netušícího Víťu. Ten samým úlekem posílá balón přímo za záda protivníkova brankáře a jde se slavit – 2:1! Spartak nechápou, čím že si dnes proti sobě poštvali fotbalového boha. My ale víme, že dlouhodobě nízké dešťové srážky mají co dočinění s božskou prostatou, no a tu má aktuálně ve své péči náš odborník Moris. To hovoří za vše. Do poločasu se již nic závažného nestalo – jen Izy chytil asi deset střel –, a tak se jde do kabin za stavu 2:1 pro Black Stars. Druhý poločas probíhá ve stejných mantinelech jako poločas první. Spartak se snaží o intenzivní střelbu, která je ale buď zblokována bránícími hráči BS nebo zneškodněna Izym. Následně dává Mačus gól a jen bůh ví jak… – 3:1! (Kdo to ví, může napsat dopis do redakce.) Zdrcený Spartak nevěřícně kroutí hlavou, ale bojuje dál. Odměnou mu je snížení na 3:2. Následně přicházejí chvíle Janhubiče. Nejdříve ještě vysoko nad bránu zakončuje luxusně předložený balon Mačusem. O pár minut později – jak jinak než po několika zblokovaných a několika Izym lapených střelách Spartaku – si pak Janhubič pohraje s nervy všech černobílých fanoušků. Zhruba dvě minuty před koncem v ostrém souboji před brankou Janhubič přetlačí obránce a skóruje – 4:2! Ale ouha, Janhubičovi se zželelo v slzách a bolestech se svíjejícího beka (podle našich záběrů lze v rysech obličeje obránce Spartaku vypozorovat spíš beznaděj), odpískává sám proti sobě faul, což kontrasignuje rozhodčí. Takže jsme zpět na 3:2. Snad i za toto gesto si Black Stars dnes nezasluhují přijít o body, a tak dnešní skóre opravdu končí v poměru 3:2 pro černé hvězdy!
Black Stars – Spartak 3:2 (2:1)
Branky: Tyl, Kozelek, Jan Mačí