Reportáže
Black Stars – FC Santos 5:5 (29. 4. 2018)

Black Stars před týdnem svou trpělivou hrou vydřeli cenný bodík v posledních vteřinách utkání a zvídaví pozorovatelé královéhradecké malé kopané byli celí natěšení, co že to černé hvězdy vymyslí tento týden za drama.
Soupeř s názvem FC Santos byl od pohledu nepříjemným sokem. Vyrýsovaná těla protivníkova dávala tušit, že se bude jednat o jeden z těžších duelů a několik málo sekund z úvodu utkání to potvrzovalo. FC Santos zvolil strategii vířivé hry, což Black Stars donutilo se konečně dorozběhat. Otěže hry ale brzy na svou stranu přitáhl černobílý forward Pepa, který od poloviny hřiště postupoval sám na gólmana, avizoval kličku na svou pravou ruku, ale nakonec prudkou střelou propálil gólmana Santos – 1:0! Opařeného soupeře chvilku na to přikoval k trávníku Jenda, který prakticky z identické situace jako předtím Pepa zvolil stejný druh zakončení, a i když ne tak pěknou ranou, také prostřelil brankáře Santos a vedení se zvýšilo na 2:0! O pár minut později byl završen snový nástup Black Stars do utkání, když Pepa nachází před brankou volného Jendu, který pohotově skóruje levačkou do protipohybu brankáře – 3:0! Následně se sice soupeř nadechuje a snižuje na 3:1, ale to by Black Stars nesměli mít dříče Looneyho. Ten nechce pustit soupeře do hry, vybojovává balón před vápnem, naznačuje přihrávku na Jendu, ale na poslední chvíli šibalsky zamíří přímo na branku a jeho utěšená střela zapadá do branky Santos – 4:1! Tím byl prakticky završen první poločas a i díky kvalitním zákrokům Izyho odcházejí černobílí v nadějném vedení na poločasovou pauzu. Druhý poločas začíná pro Black Stars příznivě. Po několika minutách se před vápnem na středu hřiště uvolňuje do nadějné pozice Jenda a dnes již potřetí překonává strážce tří tyčí protivníka – 5:1! Nutno ovšem dodat, že brankář Santos neměl zrovna šťastný den. Naneštěstí pro miláčky černobílých barev to bylo od Black Stars brankově pro dnešek vše. Jindy by si černé hvězdy takový náskok s přehledem pohlídaly, jenže se projevila jejich dlouhodobá bolest. Vysoký průměrný věk kombinovaný s nízkým fyzickým fondem (Pepa je výjimka) umocněný vysokými teplotami vzduchu značně uhlodával z obranného ducha BS. Soupeř mající výhodu několika hráčů na střídání se postupně dostával do hry a pomalu začal ukrajovat ze své ztráty. Luxusní náskok Black Stars byl rázem ten tam a ukazatel skóre ukazoval 5:4. Do konce zápasu zbývalo už jen pár sekund, když se černobílým nepodařilo udržet míč v rohu útočné poloviny hřiště. Santos se z protiútoku podařilo dostat do závěrečného tlaku. Tomu Black Stars i přes urputnou snahu Izyho neodolaly a Santos se podařilo nadvakrát prostrčit míč do branky černobílých – 5:5. Víc už se toho na hřišti odehrát nestihlo, a tak Black Stars přichází o dva body až v samotném závěru.
Black Stars – FC Santos 5:5 (4:1)
Branky: Jan Mačí 3, Josef Mačí, Luňák
Žluté karty: –––
Sestava: Izák – Tyl, Luňák (aka Looney) – Mačí Pepa, Mačí Jenda, Morávek (aka Moris), Vachata