Black Stars – Orel „B“ 3:6 (7. 4. 2018)

Do jarní části soutěže jsme vstoupili dohrávkou z podzimu. Zejména kvůli dobře sehrané power-play soupeře a individuální kvalitě jednoho z protihráčů jsme nakonec prohráli.
Zimní spánek byl pořádně dlouhý, takže se nás sešlo hned devět nadrženců, a to ještě nenastoupil Jenda, který vida, že nás je tolik, oblékl místo černobílého trikotu svou zelenou kamizolku a uchýlil se do lesů, neboť jeho účty s jezevcem nebyly ještě vyrovnány. Alespoň nám dovezl balon, který v konkurenci dvou soupeřových měkkýšů posloužil jako jediný herní. I v ochozech bylo nezvykle nabito, dorazili rodinní příslušníci od Říhů, Mačí či Hladíků. Navíc se přišlo podívat i několik Kubasových přátel, i když zlí jazykové tvrdí, že je více než hra zajímal malý Jáchym, který poprvé sledoval svého tatínka v ostrém utkání. Zápas začal mnohem lépe pro nás, Pepa přihrál před branku Filipovi, který si balon nezpracoval vůbec ideálně, ale ze zdánlivě ztracené pozice vykouzlil pěknou polovysokou střelu na zadní tyčku–1:0! O něco později opět Pepa kouzlil s merunou v rohu. Na jeho marné pachtění se již nemohl dívat Martin Tyl, a tak se zkušeností sobě vlastní vyzval Kubu: „Podpoř ho.“ Kuba nelenil a vyběhl vpřed, Pepa mu přihrál ideálně na hranici vápna a sympatický rošťák s jedenáctkou na zádech uklidil míč z první do bližšího vinglu–2:0! Tím však černobílé pušky na dlouhou dobu utichly. Musíme přiznat, že Orel měl mnohem více šancí, ovšem dlouho nás držel Tomáš v brance, dvakrát i branková konstrukce a jednou rozhodčí, který citlivě odpískal náš faul asi vteřinu před tím, než soupeř dopravil míč do sítě. Ještě do poločasu se však soupeři podařilo skóre otočit, navíc hned zkraje druhé půle pěknou ranou z úhlu odskočil už na rozdíl dvou branek–2:4. Obraz hry byl nadále stejný, nebýt Tomáše v brance, mohlo to být mnohem více než jen 2:6. Do větších šancí jsme se dostávali až v posledních zhruba deseti minutách, kdy početně slabšímu soupeři přece jen docházely trochu síly. Po pěkné kombinaci po ose Filip–Kuba–Pepa šel poslední jmenovaný sám na gólmana, ale nevyšla mu klička a následné nahození z úhlu jen proskotačilo po brankové čáře. Neujaly se ani další závary či střelecké pokusy, ani tutovka Kubase, který obral o míč gólmana (aspoň jednou jsme mu tu stahovačku vystihli), ale z půlky zamířil ostudně jen do boční sítě. Přesto zápas snesl ještě jeden gól a zároveň obrovský historický milník. Po Pepově příhře Filip nikam nechvátal a ladným obloučkem ztrestal otevřenou hru soupeře–3:6! Šlo o Filipův jubilejní 300. gól v dresu Black Stars od doby, kdy vedeme webové stránky (jak totiž Filip skromně připomněl, tak této mety musel dosáhnout již dříve). Gratulujeme a již se těšíme na další stovečku.
Black Stars – Orel „B“ 3:6 (2:3)
Branky: F. Hladík 2, J. Hladík
Žluté karty: –––
Sestava: Janča – Tyl, J. Hladík, Říha, Janhuba – Josef Mačí, F. Hladík, Vachata, Kozelek