Black Stars – Orel „B“ 5:3 (28. 5. 2017)

Černé hvězdy dnes srdnatě bojovaly od první do poslední minuty a po šesti porážkách v řadě konečně okusily ten slastný pocit vyhrazený pouze vítězům.
Oproti včerejšku vypadl ze sestavy Filip, ale naopak přibyli Tomášové Janča a Buchal. Martin Tyl se tak přesunul do pole, a navíc jsme si mohli dopřát nebývalý luxus jednoho hráče na střídání. Soupeř přistoupil na náš počet, když hru zahájil v pěti a během poločasu jej doplnil šestý plejer. Úvod utkání byl velmi opatrný, v parném dopoledni se ani jeden celek nikam nehrnul. Jako první zahrozil Kubas, ale jeho bodélko brankář vyrazil na roh. Zčistajasna poprvé udeřilo, když se Tomášovi v brance nezadařila rozehra a útočník soupeře zamířil přesně k tyčce–0:1. Během chvilky se ale podařilo vývoj otočit. Kubas přečetl rozehru soka, přihrál Looneymu, který našel přesně Buchyho a ten obstřelil gólmana–1:1! Oba frajeři si vzápětí role vyměnili. Buchy nahodil míč do vápna, Looney okoukal něco z nedávného mistrovství světa v hokeji, ideálně vytrčil hokejku a ladný oblouček zaplul do šibenice–2:1! Orel často vytahoval brankáře a sahal po vyrovnání, ale před prázdnou neměl protivník správně seštelované běhy a Kubas mu vzápětí míč upálil na aut. Dále nebezpečná střela z vápna skončila na našem břevně. To ovšem neméně povedenou ranou orazítkoval Martin, takže se do stínu šlo za stavu 2:1. Začátek druhé půle nám vůbec nevyšel, střela z úhlu se odrazila od tyče zpět k soupeři a haluzná dorážka zapadla do sítě–2:2. Černé hvězdy zahalily temné mraky, Orel do toho dupal o sto šest, šance střídala šanci a gól byl na spadnutí. Nakonec tam skutečně spadl, ale trochu nečekaně na druhé straně. Looney mazácky vyčíhal rozehru soupeře, obral posledního o balon a dovezl ho do branky–3:2! Šokovaný protivník načas vyklidil pozice a nám se naopak vlila vlna energie do žil. Přesto ale nakonec Orel opět srovnal krok, útočníkovi sice Tomáš hbitě skákal pod nohy, ale gólu zabránit nedokázal–3:3. Vzhledem k obrazu hry bychom možná brali i bod, ale s tím se očividně nechtěl smířit dnes famózní Looney, který potáhl balon a našel před prázdnou Jendu, jenž hladce zasunul–4:3! Nějakých pět minut před koncem se zranil brankář soupeře, který navíc dirigoval hru, a z této těžké ztráty se již Orel nevzpamatoval. Poslední ránu dodělávajícímu ptákovi zasadil Jenda, když předvedl něco ze své techniky, udržel míč proti několika sokům a bodlem zamířil přesně k tyči–5:3! Po dlouhé době jsme tak vybojovali tři body, mužem utkání byl vyhlášen skvělý Tom Looney, který se s kanadským bodováním 2+3 podílel na všech našich brankách!
Black Stars – Orel „B“ 5:3 (2:1)
Branky: Luňák 2, Jan Mačí 2, Buchal
Žluté karty: –––
Sestava: Janča – Tyl, J. Hladík – Luňák, Jan Mačí – Buchal

zpět
[Hlavní stránka] [Výsledky] [Tabulka] [Střelci] [Hráči] [Fotky] [Rozhovory] [Fórum] [Odkazy]