Black Stars – Blasters 2:5 (7. 5. 2017)

Utkání s týmem Blasters, který okupuje čelné pozice v tabulce, mělo bohužel klasický průběh. Ujali jsme se proti němu vedení, ale došly nám síly a soupeř skóre otočil. Před výkopem se držela minuta ticha za zesnulého muže s píšťalkou Jana Markvarta. Vzpomínejme na něm v dobrém.
Oproti včerejšku jsme se sešli v početnější sestavě, ale jako by nám to činilo problémy a nedařilo se ujasnit si, kdo hraje vepředu a kdo vzadu. Aktivnější byl zpočátku soupeř, herní převahu dokumentoval David Novotný, který hned dvakrát nastřelil brankovou konstrukci. Do vedení šli ale paradoxně borci v černobílých trikotech, když se gólman příliš lenivě ohýbal pro balon, a tak mu ho napadající Jenda ukopl pod rukama do branky–1:0! Následně Martin Tyl zkušeně obral o míč kličkujícího útočníka a vyslal vpřed Pavla, který se nádhernou patičkou uvolnil na půlce hřiště a sólový nájezd zakončil přesnou přízemní střelou–2:0! Do velké šance se dostal ještě Jenda, ale ten svůj osamocený únik gólově nezakončil. Bohužel náš nejlepší kanonýr si poranil achilovku a do druhé půle již nezasáhl. Soupeř nicméně dokázal vyrovnat ještě v té první, přičemž gól na 2:2 by se směle mohl zařadit do silvestrovského sestřihu. Tomáš v brance správně vyběhl na pas za obranu, ale odkopem smolně trefil Cubyho a míč doskákal za brankovou čáru. Věru stylově inkasovaný jubilejní stý gól v sezoně. Ve druhé půlce se Blasters dostali do vedení tečovanou ranou z přímého kopu a poté se prosadili ještě dvakrát. Přiznejme si ovšem na rovinu, že na hřišti ve druhém dějství existovalo pouze jedno mužstvo a nebýt fantastického Tomáše v brance, prohra by byla mnohem ničivější než 2:5.
Black Stars – Blasters 2:5 (2:2)
Branky: Jan Mačí, Heidler
Žlutá karta: Heidler
Sestava: Janča – Tyl, J. Hladík, Cuberka, Luňák, Jan Mačí, Morávek, Heidler