Black Stars – Royal Team 5:1 (24. 4. 2016)

Black Stars se v letošní sezoně výrazně lépe daří venku, a tak zápas na Severu sliboval další bodový zisk. V utkání nám chyběli mimo jiných absencí popíjející bratři Hladíci, ale hlavně míč, což se nakonec ukázalo jako taktická výhoda. Royal naproti tomu vyrukoval se dvěma čtyřkami, jejichž pochodové tempo však nemohlo stát v cestě naší šestici v čele se zkušenými sprintery Martinem T. a Morisem a navrátilcem v brance Izym.
Jako bychom chtěli odčinit tristní střeleckou bilanci z předchozího zápasu, nasázeli jsme v první desetiminutovce hned tři branky. Nejdříve si Pepa došel po „lafatovsku“ pro standardku, kterou zahrál na Jendu, jehož pumelice bezpečně proskákala do brány–1:0! Při druhém gólu se situace opakovala. Pepa tentokrát rozehrál roh, Janhubič skvěle promáchl a Jenda míč uklidil z první po zemi k levé tyči–2:0! Janhubič litoval své předchozí střely do prázdna, a tak si musel spravit chuť. Při protiútoku si z vlastní poloviny naběhl na zadní tyč, kde ho našel Jenda, a Marťas bezpečně proměnil–3:0! Nutno podotknout, že i přes tři góly v síti soupeře nás Royal po většinu prvního poločasu zamykal na vlastní polovině. Nicméně pozorná defenziva Black Stars vzorně posouvala blok a nepouštěla domácí do gólové příležitosti. Výjimkou byla Pepova ztráta při protiútoku a samostatný nájezd ze strany, s kterým si však Izy poradil. Hráli jsme sice v pěti proti osmi, ale hra Royalu plná pomalých přihrávek a náznaků kliček nám vyhovovala. Zvlášť po 15. minutě, kdy se soupeř začal hádat a spory až do konce utkání neurovnal. V druhém poločase Royal nastoupil rozhodnut zdramatizovat utkání. Black Stars ale stále poctivě plnily taktické úkoly, a pokud jim teklo do bot, poslechly poločasovou radu kapitána Morise a zakoply míč do dalekých krajin (podavači naštěstí na nedělní zápas nedorazili). Domácí se i tak dostávali jen ke střelám z dálky, které ač často tečované, jistil Izy. Školu z malého fotbalu si po pár minutách otevřel Moris, jenž bezchybně nacentroval z volného kopu od levé lajny. Na zadní tyči byla už připravená Pepova hlava, pro kterou nebylo problém trefit odkrytou bránu–4:0! Royalu se následně ze skryté střely podařilo snížit–4:1, ale Jenda byl při střelecké chuti a okamžitě korigoval z dálky opět na čtyřbrankový rozdíl–5:1! Royal šel tedy velmi brzy do hry bez brankáře, ale překvapivě se do více šancí dostávaly Black Stars. Moris s Martinem T. postupovali dva na jednoho, ale finální přihrávku vyčíhl obránce domácích. Pepa následně zkoušel střelu přes celé hřiště á la Kubas, ale těsně minul. Aby toho nebylo málo, Moris uzavřel utkání dvěma nastřelenými tyčemi, k tomu jednou z pokutového kopu. Vítězství věnujeme oslavenci Filipovi, který si za odměnu v příštích zápasech může kopnout penaltu.
Black Stars – Royal Team 5:1 (3:0)
Branky: Jan Mačí 3, Janhuba, Josef Mačí