Black Stars – Reds „B“ 1:5 (18. 6. 2016)

S utkáním v nohách jsme s obavami sledovali množství příchozích protivníků. Nakonec se jejich počet ustálil na čísle sedm, ovšem jméno posledního s sebou přineslo známku kvality – záložník prvoligového Hradce Jirka Janoušek.
Naštěstí se nám dařilo v určitých pasážích vnutit soupeři náš úsporný systém běhu, ačkoli někteří hráči béčka Reds se prezentovali i s ohledem na poklidný závěr sezony, kde se už o nic nehraje, zbytečně agresivní hrou, což odnesli zejména Filip s Marťasem. Černo-bílá zeď dnes padla až zhruba po šedesáti minutách, když právě Janoušek se štěstím procedil míč k bližší tyči–0:1. Podobně haluzná byla i druhá trefa, která se k tyči doslova došourala–0:2. Po první půli jsme tak prohrávali o dvě branky, ačkoli na šance jsme možná i vedli, minimálně na ty vyložené rozhodně ano. Dvakrát se sám před brankářem zjevil Pavel, ale brankář jeho pokusy za svá záda nepustil a poradil si i s Kubasovou ránou pod břevno. Ve druhé půli se únava slepila se smůlou především na Filipovy kopačky. Dlouholetý blackstarský kanonýr mohl směle zadělat i na hattrick. Namísto toho padaly branky na druhé straně, když se prosadil povedenou ranou opět Janoušek a po Lukášově nedůrazu i další z hráčů–0:4. Až v poslední minutě protrhl střeleckou nemohoucnost Filip a křížnou střelou rozvlnil síť–1:4! Bohužel vzápětí neuhlídal nabíhajícího protivníka, a tak poslední slovo měli přeci jen rudí, kteří nás zdolali v poměru 5:1. Na závěr musíme zmínit, že Filip dnes dosáhl vrcholu své kariéry, když prvoligistovi Janouškovi nasadil v průběhu prvního dějství housle. Navázal tak na Jirku Spěšňáka, který před lety podobným kouskem zostudil Karla Pitáka. Prvoligoví borci si zkrátka na hochy z Black Stars neodnášejí dobré vzpomínky.
Black Stars – Reds „B“ 1:5 (0:2)
Branka: F.Hladík