Black Stars – Rapid 10:5 (12. 6. 2016)

Blíží se desátá hodina a na hřišti v Plotištích stojí pětice hráčů Black Stars. Martin Tyl si po sobotním individuálním tréninku natáhl sval, takže se z nouze začíná oblékat do brány. Vypadá to, že Tomáš okusí premiérově zápas v poli. To mu však zhatí Jenda, který minutu po desáté doráží. Nestihne ani obligátní tři dřepy, jen zaváže turfy a jdeme na to.
Hosté z Rapidu ze začátku drželi míč a zkoušeli náš okleštěný kádr unavit. To jim však často hatil Jenda, který i bez rozcvičení lítal mezi soupeři jako dorostenec. Vachy se naopak řádně rozcvičil, ale rád dal své fyzičce odpočinout a posílal na hřiště Martina, který i přes sebezapření chodil vypomáhat, jak to jen šlo. Přes optický tlak hostů se do vedení dostaly Black Stars, Pepa zatáhl míč do středu a na bližší tyč prostřelil brankáře–1:0! Zanedlouho ho podpořil Jenda podobným výpadem–2:0! Když hráči Rapidu vyhradili Vachymu dálnici, zvyšoval už na 3:0! Pak ale zahrozili i hosté, ale Tomáš tvrdou pumelici pod břevno vychytal. Z další šance se však už skóre měnilo–3:1. Naší šestici pomalu docházely síly, a tak Tomáš místo oddechového času raději zakopl míč do křoví, a jelikož Morisova objednávka míče ani po dvou měsících nedorazila, jali jsme se v rámci odpočinku hledat balón. Po pěti minutách se mohlo pokračovat. Jenda a Vachy stihli ještě do poločasu navýšit na 5:1! Druhá půle se odehrávala v zajetých kolejích. Rapid se snažil držet míč a často si vypomáhal s gólmanem. Jeho pomalou kombinaci se nám dařilo častokrát vystihnout a chodili jsme do protiútoku. Jeden takový zakončil Pepa–6:1! Rapid se však nevzdal a z dvou povedených kombinací snížil na 6:3. Black Stars proto znovu přitáhly, z rohu se prosadil Jenda a otevřel hattrickový účet–7:3! Rapid opět odpověděl–7:4. Nato hosté využili podobný oddechový čas jako my v prvním poločase, když uklidili míč do křoví. Chvíle odpočinku ale prospěla hlavně Vachymu, který se prosadil potřetí a zaznamenal druhý hattrick týmu–8:4! Pepa se následně probil do vápna, kde byl faulován. K pokutovému kopu se rozběhl Tomáš, kterého brankář Rapidu prosil, aby hlavně ránu umístil. Tomáš se nerozpakoval a poslal bombu bezpečně několik centimetrů od hlavy gólmana–9:4! Rapid se vzmohl ještě odpovědět, nicméně Pepa únikem po lajně uzavřel skóre zápasu třetím hattrickem–10:5! Povedené vystoupení Black Stars shrnul Vachy: „Rozhodně jsem byl nejlepší hráč na hřišti. Dal jsem tři góly, to mluví za vše. Mačusové dávají hattricky pořád, ale když ho dám já, je to událost.“
Black Stars – Rapid 10:5 (5:1)
Branky: Jan Mačí 3, Vachata 3, Josef Mačí 3, Janča