Black Stars – Legia HK 3:7 (19. 6. 2016)

V parném nedělním ránu nastoupily Black Stars na olympijské umělce k předposlednímu zápasu sezony, který se nakonec díky skreči Aera ukázal být mačem posledním. Jak už bylo v jarních zápasech zvykem, sešli jsme se v nízkém počtu, v tomto případě dokonce kontumací zavánějícím. Jelikož ještě dvě minuty před začátkem se na hřišti procházeli pouze Martin Janhuba, starší z bratrů Hladíků a mladší z klanu Mačích. Naštěstí v minutě dvanácté dorazili Tomáš, i když bez rukavic, a Roman.
Bohužel nás přivítala osmička mladých a běhavých mládenců Legie, kteří si při pohledu na naší skromnou skupinku chtěli s chutí zastřílet. Po pár minutách jim ale nedělní ráno zkazil přesně provedeným přímým kopem Filip, a to ani nevystřelil bodlem–1:0! Legia se probrala z letargie a začala nás svírat stále těsněji. Zbaběle útočila dokonce ve chvílích, kdy jsme se na pokraji kolapsu občerstvovali u lajny. Tomáš na brankové čáře dělal, co mohl, ale jeho holé ruce nestačily v prvním poločase na dalekonosnou ránu a kombinaci do prázdné brány–1:2. Po druhé obdržené brance nás rozhodčí okradl o penaltu, ačkoli Pepa hrdinně letěl z okraje vápna až k nohám brankáře. Do role Zora mstitele se proto obsadil Roman a okopával domácí jako zkušený zahradník. Jeho taktika vycházela do té míry, že soupeř se více zaměřoval na něho a naší bránu nechal do poločasu na pokoji. V druhé půli se ve své neúprosnosti ukázala jednoduchá matematika, a sice že osm hráčů je více než pět. Nemuselo být ale tak zle, kdyby Pepa místo břeven rozvlnil síť. Jeho dvě nastřelené tyče krátce po sobě znamenaly dva smrtící protiútoky–1:4. Přesto jsme neskládali zbraně a drali se chůzí do útoku. Soupeř ale využíval naše nepřesnosti a z pěkné kombinace zvýšil už na čtyřbrankový rozdíl–1:5. Prapor Black Stars zvedl Filip a po narážečce s Pepou snížil na 2:5! Legia ale vzápětí odpověděla střelou z dálky–2:6. Filip proto zavelel k oddechovému času a stanovil jasnou taktiku – přežít zápas ve zdraví do konečného hvizdu. To se nám s vypětím všech sil podařilo, Pepa dokonce, jak jinak než odrazem o tyč, ještě jednou snížil–3:6! Poslední slovo zápasu ale pronesly rychlé nohy Legie a vyprovodily nás 7:3. Snad další ročník rozehrajeme v širší sestavě.
Black Stars – Legia HK 3:7 (1:2)
Branky: F. Hladík 2, Josef Mačí