Black Stars – NK Growl 0:0 (16. 4. 2016)

Po úvodní jarní gólparádě potěšili dnes borci z Black Stars jen členy fanklubu defenzivního fotbalu. Utkání totiž skončilo v malé kopané málo vídanou bezbrankovou remízou.
Na naší straně byla stejně jako v předchozím zápase početní převaha (čtyři na střídání oproti soupeřovu jednomu), proti nám hrála rozlehlá Gočárovka a power-play, kterou Growl vytrvale praktikoval. Šancí na otevření skóre bylo na obou stranách dost, dvakrát nám zaběhl soupeř, ale v obou případech Tomáš výtečně vyběhl a zasáhl, stejně tak si poradil i s pár střeleckými pokusy zpoza vápna. Na druhé straně se do nadějných palebných pozic dostali postupně Pepa a Mačus, jejichž pokusy gólman vytěsnil nohou, Pavel, jehož rána po pěkné akci mířila jen těsně mimo, a nakonec i Moris, jehož pumelice lízla obráncovo temeno a od břevna se odrazila do autu. Zkraje druhé půle byl obraz hry velmi podobný, povedeným obranným zákrokem se prezentoval Roman, když přihrávku soupeře zkušeně odehrál na roh patičkou milimetry vedle Tomášovy tyče. Opět se ukázalo, že trefit odkrytou klec na Gočárovce není tak snadné jako na jiných hřištích, pokusy Kubase i Morise skončily mimo. Zhruba deset minut před koncem ovšem Growlu začal docházet dech a nám se otevíraly velké příležitosti jedna za druhou. Pět, šest tutových šancí zůstalo však trestuhodně nevyužito, největší porci smůly si zřejmě vybrali Jenda s Pepou. V poslední minutě je v jejich neproměňování doplnil Kubas. Ten se mohl stát hrdinou dne, když mu Mačus přihrál pod sebe, ale Kubas trefil místo branky jen na čáře stojícího beka do nohou. Navíc z celé situace rezultoval nebezpečný brejk dva na jednoho. Spalovač předchozí obršance v sobě našel zbytky sil, předvedl na svoje poměry nevídaný a mocný sprint vzad a vrhl se do střely. Z tohoto vrhu rezultovalo odřené koleno, rozdýchávání ještě deset minut po zápase, ale především pak slastný pocit ze zblokování možná gólové střely. Bez tradičního kanonýra Filipa a samozvaného kanonýra Evžena jsme tak branky nedocílili, nicméně díky zodpovědnému bránění si odnášíme bod za remízu 0:0.
Black Stars – NK Growl 0:0 (0:0)