Black Stars – Blasters 1:5 (8. 5. 2016)

Zápas proti aktuálně druhému celku tabulky měl bohužel obdobný průběh jako na podzim – ačkoli jsme vedli, soupeř ve druhé půli výsledek otočil a dokráčel si pro tři body.
Jako by v brzkou osmou ranní hodinu byli ještě všichni aktéři v polospánku, první půle nabídla především opatrnou hru. Přesto se sem tam nějaká ta pěkná akce či střela vyloupla, ale brankáři byli ve střehu, v nouzi nejvyšší zachránila Tomáše tyč. Branka padla až zhruba pět minut před poločasovým hvizdem, když Jenda vyvezl balon z hloubi vlastní poloviny a jeho prudkou ránu před gólmanem nešťastně tečoval vrátivší se útočník–1:0! Těsně před přestávkou autor prvního gólu rozjel brejk dva na jednoho, našel před brankou volného Pepu, ale toho brankář senzačně vychytal. Druhou pětadvacetiminutovku zahájil soupeř mohutným náporem, činil se zejména prvoligový futsalista Lukáš Michal, kterého jsme dlouho pozorně bránili, Kubas mu zblokoval střelu či vypíchl balon na poslední chvíli hned čtyřikrát během jediného střídání, ale byl to nakonec přece jen on, jehož fotbalovost a především zkušenosti dovedly Blasters k obratu a vítězství. Při vyrovnávací brance pomohla soupeři tyč, při druhé si srazil tělem prudký balon do sítě Martin, ale v tomto případě s tím mohl jen těžko něco dělat–1:2. Hráči Blasters hráli od té chvíle zkušeně odzadu a vyčkávali na brejky, z nichž navýšili své vedení na 1:4. My jsme si vypracovali pár nadějných příležitostí, ale do zápasu jsme se již vrátit nedokázali, poslední úder přidal protivník přes celé hřiště do prázdné branky, když jsme již vrhly všechny zbylé síly do útoku–1:5. Jako klíčová se zjevně ukázala absence Evžena, vymlouvajícího se na zraněné koleno. Ten sám vzal porážku na sebe a uznal, že být tam dnes on, tak je smažem.
Black Stars – Blasters 1:5 (1:0)
Branka: Jan Mačí
Žluté karty: –––
Sestava: Janča – Klisko, J. Hladík, Tyl – Josef Mačí, F. Hladík, Morávek, Jan Mačí