Black Stars – Norci/Aero 7:4 (1. 5. 2015)

Hráči Black Stars dnes udělali ze svátku práce svátek fotbalu a rozsévali radost z malé kopané plnými hrstmi, až si dokráčeli pro tři body.
Domluva v týdnu nebyla vůbec jednoduchá, proto se nakonec vykrystalizovaná sedmička dala brát jako úspěch, nicméně ve stanovený čas se na hřišti objevila jen pětice věrných, Vachy a Buchy selhali. To na druhé straně vlétli do zápasu nabuzení Norci s Aerem v zádech a hned v první minutě se dostali do vedení, když povedená rána zapadla o tyčku do branky–0:1. Minutu nato se prosadil brankář soupeře téměř z půlky hřiště, přičemž na jeho projektil si Izy vydatně sáhl, leč mokrý balon udělal své–0:2. Vzhledem k rozložení početních sil na hrací ploše vypadala situace více než bledě, ovšem následující okamžiky ukázaly, že to půjde a nic není ztraceno. Jako první se osmělil Martin Tyl, ale jeho pokus skončil na tyči. Bránícím Norkům dělal problémy zejména Pepa, který dokázal podržet míč a navrch umně procházet jeden na jednoho. Takto se také probojoval do zakončení, které skončilo kontaktním gólem–1:2! Blízko k vyrovnání měl Víťa, jeho střelu brankář pouze přitlumil, ale situaci zachránil vracející se bek na brankové čáře. Do další střelecké pozice se dostal Martin Tyl, ale jeho projektil vytěsnil gólman na roh. Posléze Norci hráli dvakrát s brankářem, což rozhodčí odpískal až po naší vydatné intervenci. K exekuci se postavili Pepa s Kubasem, první jmenovaný na balon šlápl a druhý jej nadvakrát dostal do branky–2:2! Na první pohled tuctový gól má jubilejní nádech, neboť se jedná o 100. Kubasovu trefu v dresu Black Stars, k čemuž mu tímto upřímně blahopřejeme. Rozhovor s novopečeným členem Klubu okresních kanonýrů si můžete přečíst ZDE (najdete ho též v sekci Rozhovory). Byť měli Norci početní výhodu, hráli hodně na vlastní triko a troskotali na naší zatažené obraně, pokusy z dálky si navíc Izy začal bedlivěji hlídat a vždy byl na zemi včas. Paradoxně jsme tak větší šance měli my, konkrétně Víťa mohl do poločasové přestávky klidně slavit hattrick. Dobrou pozici mu připravil Pepa, když ho po jednom ze svých dravých průniků oslovil zpětnou přihrávkou, ale Víťa trefil poslední překážku v podobě na čáře stojícího obránce. Na Víťovu obranu musíme uznat, že to byl docela cvalda. Z další nadějné pozice mířil Víťa mimo. Přesto se nám podařilo dostat se do vedení, když Víťa přihrál Pepovi, na něhož se sesypali tři soupeři, takže Pepa elegantně přistrčil míč Kubasovi, který z hranice vápna propálil gólmana z první bodlem, za které by se nemusel stydět ani jeho starší bratr–3:2! V závěru první půle předvedl něco ze své kopací techniky Martin Tyl, když precizními obloučky za obranu vybídl ke skórování nejprve Pepu a po něm Víťu, ale oba byli v koncovce nepřesní, a tak jsme šli za autové čáry „jen“ s jednobrankovým náskokem. Dnešní znouzekapitán Kubas pochválil všechny zúčastněné již za první poločas a nabyté vedení označil za malé vítězství. Očekávali jsme tvrdý nápor soupeře, ale byl to opět Pepa, který hravě obešel dva hráče, poté i brankáře a posledního lehce obstřelil–4:2! Bohužel ještě v téže minutě Norci snížili, když procedili balon přes Izyho a pomalá šudlavka zaplula o tyč do sítě–4:3. Logicky nám postupně docházely síly a soupeř se stával nebezpečnějším. Vynikal zejména drsný závar, při němž obětavý Izy vleže natřikrát zabránil gólu (finální zákrok vypadal zhruba takto, jen si to musíte převést z hokeje na fotbal: https://www.youtube.com/watch?v=z4ht5z0A4Ts). Naštěstí pro nás Norci dalekonosnou ranou odpálili svůj balon až na blízké koleje a nedošli si pro něj, což nám umožňovalo hrát na čas a loudat se pro naši merunu. Nejenže jsme odolávali, místy spíše platonickému, tlaku, navrch jsme navyšovali gólový účet. Pepa pro jednou místo kliček volil razantní zakončení, propálil gólmana, a dočkal se tak hattricku–5:3! Do konce zbývalo nějakých deset minut a Norci již sáhli k úplné power play, kterou ovšem praktikovali dost mizerně, ve výsledku obral Víťa o míč posledního a vědom si svého dnešního štěstí v koncovce dovezl raději balon až do kasy–6:3! Emoce vzbudila další branka, Kubas dojel obránce soupeře na hranici pravidel a postupoval s Pepou na couvajícího brankáře, jenž stál ovšem dost mimo a Kubas střelou k bližší tyčce lehce zkompletoval hattrick–7:3! Norky s Aerem v zádech předchozí souboj značně rozlítil a do konce zápasu se soustředili více na hádky s rozhodčím, který jim sypal slovně i ručně jednu žlutou kartu za druhou (mimo jiné i brankářovi, který si nesl žlutou už z první půle, takže měl být vyloučen, ale vem to čert...). Přítomný pravidlový expert Robert Henn nicméně k situaci uvedl, že byla na hraně, ale rozhodčí si to obhájí. Necelé tři minuty před koncem se však soupeř přece jen radoval z branky, když propálil Izyho téměř z nulového úhlu– 7:4. Za prakticky rozhodnutého stavu se sudí „revanšoval“ Norkům v poslední minutě darovanou penaltou, kterou ovšem soupeř napálil jen do tyče, a tak jsme Norky stejně jako na podzim (8:6) porazili poměrně divokým výsledkem.
Black Stars – Norci/Aero 7:4 (3:2)
Branky: Josef Mačí 3, J.Hladík 3, Kozelek