Black Stars – Fugas/Flamengo "C" 4:7 (6. 6. 2015)

Soupeřem ve 28. kole nám byl v nepříznivým teplotních podmínkách nepopulární Fugas, který dokázal zvítězit 7:4.
Oba týmy se sešly v hojném počtu, díky čemuž se utkání navzdory počasí hrálo poměrně v tempu. Ačkoliv mančaftům z hlediska postupu či sestupu už o nic nešlo, zápas byl místy vyhecovaný, což je u tohoto protivníka již nepsaným pravidlem. Taktické fauly zezadu, skluzy, vztekání se, hádání, simulování, žalování, to všechno patří mezi obvyklé atributy borců z Fugasu, takže zejména naši rychlejší hráči jako Mačusovci, Pavel, Moris či Vachy si užili své. Ráz zápasu určila první branka, kdy Izy propustil poměrně lehkou střelu za svá záda–0:1. Na vyrovnání jsme se poměrně nadřeli, než Pepa obešel v rohu hřiště dva hráče a našel na hranici vápna nabíhajícího Jendu, jehož střela byla nekompromisní–1:1! Z mnoha faulů jsme měli i poměrně dost standardních situací, ale bohužel jsme z nich mnoho nevytěžili. Naopak jsme po brejkových situacích inkasovali další dva laciné góly, takže do šaten se šlo za stavu 1:3. Nám dělalo problém dostat se do flexibilní dobře organizované obrany našeho soupeře. Ve třetí čtvrtině zápasu jsme však přece jen převzali otěže a měli i spoustu šancí. Mačus vybojoval balon, neprodleně jej poslal Filipovi, který z první levačkou přes obránce vyslal sám na branku Pavla, ten však v ideální pozici placírkou po zemi brankáře nepřekonal. O chvíli na to šel zcela sám na bránu na hranici ofsajdu se zatoulavší Moris, zamířil placírkou na vzdálenější tyč, ale těsně ji minul. Pak už ale udeřilo, když Jenda našel napříč vápnem Pepu, jenž trefil dlouhou nohou na vzdálenější tyč –2:3! A neuběhla snad ani minuta, když Pepa v rohu vápna sice podklouzl v souboji s gólmanem, ale dokázal rychle vstát a na hranici vápna předložil míč Filipovi, blackstarsský Lafata pak již neměl problém poslat míč levačkou mezi dvěma bránícími hráči do odkryté branky–3:3! V tuto chvíli jsme byli na koni, bohužel po dalším ze zbytečných faulů zezadu spadl na již mnohokrát zlomený, vykloubený, operovaný a svévolně si vyskakující loket Vachy a musel z utkání odstoupit. Zápas se v těchto fázích lámal, Izy nás podržel několika zákroky a pak jsme šli tři na dva, Pepa vzal zodpovědnost na sebe, ale brankář s vypětím všech sil i rizikem natržených koulí jeho prudkou střelu vykopl. A tak přišlo rozhodnutí na druhé straně, Fugas po dobré kombinaci skóroval a do minuty své vedení i pojistil–3:5. Pak jsme ještě proměnili jeden z našich četných nacvičených signálů, když pěknou kombinaci zakončil Mačus prudkou střelou podél brankové čáry na zadní tyč o Morise do branky–4:5! Ale v úmorném vedru nás neustálé dotahování náskoku stálo již mnoho sil, takže soupeř dvě z mnoha brejkových situací proměnil a zvítězil o tři branky.
Black Stars – Fugas/Flamengo "C" 4:7 (1:3)
Branka: Jan Mačí, Josef Mačí, F.Hladík, Morávek
Žluté karty: –––
Sestava: Izák – Tyl, Kozelek, Janhuba, Jan Mačí – F.Hladík, Morávek, Vachata, Josef Mačí, Heidler