Black Stars – Blasters 6:7 (25. 4. 2015)

V urputném souboji s vedoucím týmem soutěže Blasters jsme na hřišti sice nechali srdíčko, ale chybělo nám štěstíčko.
Na brzký nedělní zápas, kdy i křesťané ještě leželi ve vyhřátých postelích, jsme se sešli v Plotištích v okleštěné sestavě s jedním na střídání. Oproti minulému zápasu zbyl z pevné obrany jen příležitostný bek Víťa (Kuba se raději přidal do Jendovy party stehenních marodů). V útoku zase chyběli téměř dvojnásobný otec Filip a věčně bloudící Vachy s Evženem, které však beze zbytku nahradil nadopovaný kapitán Moris. Poslepovaná sestava čelila zkušeným harcovníkům Blasters, které tentokrát doplnili i nebezpečně běhaví mladíci. Po pár minutách jsme prohrávali už 0:2, když se dvakrát, i přes těsné bránění, parádně prosadili hostující útočníci. Přesto jsme po nepříjemném budíčku mohli vyrovnat, to by se však Pepův šourák musel dokutálet za čáru a věčného tyčkaře Pavla nesměla zastavit jeho oblíbená kolegyně. Ještě jednou pak mohl skórovat po vyhraném běžeckém souboji Pepa, avšak zjistil, že je lepší sprinter než střelec. Do kabin pod otevřeným nebem jsme šli za stavu 0:3, když nám dali v závěru Blasters lekci z kombinace a efektivity. O poločase kapitán Moris zavelel jasně: „Trefujte zařízení.“ A tak ho Víťa poslechl na jedničku–0:4. Malou naději vykřesal Marťas, když konečně protrhl střeleckou nemohoucnost a snížil na 1:4! Jestliže však Blasters nakrátko povolili, tak po obdržené brance opět přitáhli, a my jsme kvůli nedostatečnému dostupování střelců najednou prohrávali hrozivě 1:6. Hosté pak v poklidu kombinovali s vytaženým brankářem a my jsme v sobě těžko hledali sílu napadat. Do svých neklouzavých rukavic tak vzal hrozící debakl Izy, který parádním lobem přes celé hřiště nastartoval Black Stars k obratu–2:6! Hosté však znovu zareagovali, když zvládli protiútok dva na dva a překonali stále ještě slavícího Izyho–2:7. Díky hluchoněmé píšťalce rozhodčího dostali Blasters balón ještě jednou do naší sítě. Nicméně v rámci fair play si ho kvůli evidentnímu autu sami anulovali. Na to jsme dostali po sporném faulu na Pepu šanci v podobě přímého kopu. Víťa narazil míč o břevno Pavlovi, který jím v rámci vrácené fair play málem protrhl síť–3:7! Do konce zbývalo několik minut, a tak jsme nasadili na soupeře barcelonský presing, z čehož resultoval nejdříve Marťasův náhoďák od levé lajny a napodruhé nekompromisní zakončení k levé tyči po Pavlově pasu–5:7! Martinovu gólovou instruktáž nejlépe pochopil Pavel, který čopovaným forhendem téměř z půlky hřiště překvapil padající šraňky hostujícího gólmana–6:7! Ve zbývající minutě jsme se vrhli do bláznivé honičky o balón, z níž jsme vydolovali dvojitý roh. V poslední vteřině měl na noze šanci Víťa, ale prudkou přihrávku nedokázal využít. Bojovali jsme sice statečně, ale i malý fotbal se hraje stále na góly a těch jsme si nechali dát příliš mnoho...
Black Stars – Blasters 6:7 (0:3)
Branky: Janhuba 3, Heidler 2, Izák