Black Stars-Trencampe 5:8 (15. 6. 2014)

Dohrávkový víkend pokračoval ve znamení návratů do sestavy, včera se objevil po delší době Mačus, dnes se do černobílých barev oblékl navrátilec z hostování v Manchesteru Buchy. A ještě že tak, další borci byli totiž omluveni, a to jsme ještě nevěděli, jak horké chvilky nás už v tak horkém poledni čekají.
S Trencampem jsme v první fázi zápasu hráli vyloženě naivně. Lítali jsme nahoru dolů, dostali se do několika slibných příležitostí, ale Moris, Filip ani Buchy je neproměnili. Naopak jsme otvírali prostor zdatnému soupeři, který si počínal v zakončení na rozdíl od nás zcela suverénně, brzy jsme prohrávali 0:4. Nebylo odehráno ani deset minut a přišli jsme o Evžena, kterému ruplo v zadním stehenním svalu a ihned bylo patrné, že už máme jen jednoho na střídání. V dalších minutách hrál ústřední roli Moris, dožadoval se odpískání faulu na svou osobu, zápas se vyhecoval, přibylo tvrdých zákroků, aby tuto pasáž ukončil nešetrný zákrok právě na Morise, po němž mu okamžitě oteklo operované koleno a i pro něj zápas skončil. V tu chvíli to již bylo 0:5 a my věděli, že zbývajících 30 minut hrajeme bez střídání. Bohužel až v této fázi jsme si řekli, že to zavřeme, budeme vycházet ze zabezpečené obrany, pokusíme se dát nějaký ten gól z brejku - a tato taktika soupeři viditelně neseděla. Před pauzou ještě napálil míč do sítě Buchy, jenž se ujal exekuce přímého kopu z hranice vápna. Do druhé půle jsme nemohli hrát nic jiného než v závěru té první. Dostávali jsme se i do šancí, ale nebyli jsme efektivní. Filip poslal patičkou sám na bránu Buchyho, poté nepropasíroval míč na odkrytou bránu Víťovi, spoustu střel vyrazil jinak celkem slabý gólman. Izy na druhé straně chytil několik dalších šancí Trencampu, ale v polovině druhé půle bylo skóre již 1:7 a vzali jsme si oddechový čas. Ale po něm se děly věci. Heroický výkon zbylé pětice v černobílých dresech si zaslouží absolutorium. Nejprve se do šance dostal Buchy a jeho dělovka protrhla síť-2:7! O chvíli později Filip vysunul Martina, jenž z úhlu narval míč na zadní tyčku-3:7! Vzápětí zakončil pěknou kombinaci Víťa střelou do prázdné branky-4:7! Bohorovně hrající soupeř znatelně znervózněl. A to ještě o pár minut později vysunul Martin Filipa, který poslal míč zprava placírkou do středu branky podél vyběhnuvšího gólmana-5:7! To už se Trencamp v devíti lidech třásl o výsledek a snažil se zdržovat čas - což naše zdecimované torzo celkem pobavilo. Zápas se však již chýlil ke konci, vysunuli jsme se do posledních útoků, ale naopak jsme z brejku se závěrečným hvizdem inkasovali na konečných 5:8. Bojový duch z druhé poloviny utkání by se však měl stát nosným odrazovým můstkem pro nejbližší duel se Šavlemi Kukleny, který nám může přinést kýženou jistotu záchrany.
Black Stars-Trencampe 5:8 (1:5)
Branky: Buchal 2, Tyl, Kozelek, F.Hladík