Black Stars-Blasters 7:1 (8. 6. 2014)

Blasters na jaře nepředvádějí takové výkony jako na podzim, i proto jsme si je vřadili do kolonky týmů, které bychom mohli a měli porazit. Jak se nakonec ukázalo, naše sebevědomí bylo na místě.
Stejně jako včera jsme nastoupili v osmi lidech, ovšem se změnou v brance, neboť výjimečně absentujícího Iziho zastoupil Martin Tyl. Ten v prvním poločase příliš práce neměl, více ho zaměstnávaly rozehrávky než zákroky. Nicméně ojedinělé pokusy zdálky likvidovat musel a toho se zhostil s bravurou. Vepředu jsme se dostávali do zajímavých příležitostí, leč naše pokusy z lehkých úhlů pravidelně míjely vzdálenější tyče. Změnu přinesl až Filip, který se nejprve krásnou stahovačkou a patičkou uvolnil na lajně a posléze potáhl balon a bodlem ho uklidil přesně ke vzdálenější tyčce-1:0! Juchat jsme mohli i o chvilku později, kdy po jednom z mnoha rohů prošťouchl Filip míč na Kubase, ale ten v pádu na dlouhou nohu mířil těsně mimo. O poznání blíž byl tentýž hráč o něco později, jenže jeho tečovaná rána skončila jen na tyči. Rozvlnit síť mohl i Evžen, který započal svůj festival zahozených šancí a následně ho již jen gradoval. Dopřáno mu nebylo ani poté, co zastoupil v roli výsostného hlavičkáře Buchyho a neuvěřitelně se zavěsil do vzduchu takovým způsobem, že přeskočil i brankáře. Bohužel jeho rána temenem jen těsně minula šibenici. Trest za promarněné šance přišel záhy, když Forrest na dlouhou nohu nedokázal míč odkopnout do bezpečí a útočník skóroval povedenou ranou zpoza vápna pod víko-1:1. Ještě do poločasu nás postihl další smolný moment, když po jednom ze soubojů musel být z hrací plochy odnesen Paci. Pozápasové vyšetření naštěstí ukázalo, že koleno je prakticky v pořádku a stačí je jen ledovat. Věříme, že se Pacalt (jak jej překřtili v nemocnici) v rukách sličné ošetřovatelky Áji brzy postaví na nohy. Do poločasu se tak šlo za vyrovnaného stavu, ale kvalita byla rozhodně na naší straně. Věřili jsme, že soupeře zlomíme a taky že jo. Martin Tyl poslal pas snů za obranu na až nečekaně rychlostně vybaveného Kubase, kterému se levou šajtlí podařilo životní zpracování, načež se přiblížil ke gólmanovi a napálil ho do nohou. Míč se k němu ovšem vrátil a on jej předal pod sebe Filipovi, jenž z první levým placírem napral míč pod břevno-2:1! O pár minut později táhl protiútok tři na jednoho Forrest a zvolil přihrávku na jediného obránce. Nicméně toho o míč okudlal Filip, zachoval chladnou hlavu, udělal brankáři kličku a zkompletoval hattrick-3:1! Poté byl ve vápně gólmanem faulován Marťas, a ačkoli se Evžen vehementně hlásil, exekuce se ujal Martin Tyl, který navázal na úspěšnou sérii a i tentokrát pokutový kop, byť se štěstím, proměnil-4:1! Obraz hry se i nadále neměnil, další situaci tři na jednoho řešil Filip střelou, která mířila jen do boční sítě. Unavený soupeř se deset minut před koncem odhodlal k power play, která přinesla hned zkraje dvě velké šance, ale poté již jen ticho po pěšině. To však nepanovalo na druhé straně, kde se chopil míče Evžen a táhl jej až před vápno. Tam se rozhodl, že to prorve, a výsledkem byla pumelice mířící asi tři metry mimo, která se kulila tak divoce, že jistě ani jeden mravenec, jenž jí stál v cestě, nebyl ušetřen. V další pasáži hry napálili Kubas a Marťas do branky se přesunuvšího Martina Heglase. Prvně jmenovaný se ovšem nakonec po několika spálených příležitostech přece jen dočkal, když z úhlu procedil balon gólmanovi mezi nohama-5:1! Utkání se stalo již jen otázkou skóre a to ještě dvakrát narostlo. Nejprve Evžen k údivu všech nehamounil a předložil míč jako na zlatém podnose Forrestovi, kterému stačilo trefit odkrytou svatyni-6:1! V samotném závěru se prosadil i bojovník Marťas, když obral posledního a umístěnou ranou k tyči uzavřel výsledek na konečných 7:1! Na poslední dvě vteřiny ještě pustil na hřiště Kubu, a umožnil mu tak užít si opojnou radost ze třech bodů přímo na palubovce. To je frajer!
Black Stars-Blasters 7:1 (1:1)
Branky: F.Hladík 3, Tyl, J.Hladík, Foral, Janhuba
Žlutá karta: J.Hladík
Sestava: Tyl - Foral, J.Hladík, Janhuba - Pácalt, F.Hladík, Hovorka, Kozelek