Black Stars-Senior 4:5 (19.5.2013)

Hráči Black Stars v nedělním dopoledni makali, seč jim síly stačily, ale srdnatý výkon nakonec nepřinesl ani bod, byť bylo vedení po drtivou většinu zápasu právě na straně černo-bílých.
Oproti včerejšímu duelu naše šiky rozšířili Moris, Čáp a Frič, naopak ze sestavy vypadl jediný sobotní střelec, Martin Janhuba. Přestože obrana Senioru patří k nejpevnějším v soutěži a na brankáři tohoto celku jsme si v minulosti již několikrát vylámali zuby, v první půli jsme to byli právě my, kdo uděloval lekci z efektivity. Nejprve Filipova přihrávka poslala Kubase jen do šprajcu, ale po souboji se míč dostal k Čápovi, který našel na vápně počáteční hybnou sílu útoku Filipa, a ten zamířil přesně pod břevno-1:0! Další trefa padla po krásné akci, kdy Evžen od lajny našel před brankou nabíhajícího Forresta, který ze vzduchu z první uklidil balon do odkryté svatyně-2:0! Dlužno poznamenat, že se jednalo o jubilejní stou trefu Black Stars v této sezóně, což autor gólu pochopitelně nebude mít zadarmo, zatím se rozmýšlíme mezi rundou panáků a Evženem navrhovaným bukkake. Naši radost znásobil dnes velice dobře hrající Čáp, když nejprve v souboji na polovině hřiště elegantně zasedl balon, následně přetlačil v dalším osobním souboji beka a střílel přesně do horního růžku branky-3:0! Další gól mohl přidat Evžen, náznakem střely si položil svého kamaráda mezi třemi tyčemi, který mu tak skórování doslova nabídl, ale legendární kanón volil raději nepřesnou přihrávku na Forresta. Do poločasu jsme nechali Senior snížit, když Filip s Forrestem nesehráli dobře zpětnou přihrávku a soupeř si s nastalým brejkem poradil-3:1. Bohužel se nejednalo o poslední zbytečně inkasovanou branku tohoto dne. Ve druhém dějství vynikala pohledná souhra Filipa s Čápem, kdy první jmenovaný vybídl druhého ke skórování obloučkem mezi obránci, Čáp si míč ze vzduchu zpracoval a druhým dotekem gólmana nemilosrdně propálil-4:1! Odpověď však přišla bleskurychle, z jediné narážečky se soupeř dostal do palebné pozice a vymetl horní růžek Martinovy branky-4:2. Senior nás zatlačil hluboko na naši polovinu, nebyli jsme schopni na delší čas podržet balon, síly docházely, zranil se nám Evžen. Ke všemu jsme často místo na jistotu hráli riskantně, což se nám jednou krutě vymstilo, když Martin rozehrál na obsazeného Kubu, který se k míči ani nedostal-4:3. Za tohoto stavu nepřetavil v gól svůj sólový nájezd Čáp, což se nám krutě vymstilo, neboť po jednom z rohů se na hranici vápna dostal k míči vyběhnuvší bek, zasekávačkou se zbavil bránícího Morise a napálil míč pod břevno-4:4. Senior se trochu zatáhl, vzhledem k vývoji by se asi s bodem spokojil, ale dvě minuty před koncem jsme po našem rohu nechali jít soupeře do přečíslení a rezultovala z toho vítězná branka na 4:5. V závěru jsme se ještě dostali k možnosti vyrovnat, ale brankář byl pozorný a poradil si i s Morisovou dorážkou z úhlu. Je to škoda, neboť nás sice Senior ve druhé půli drtil, ale mnoho vyložených šancí neměl a několik gólů jsme mu nabídli vlastními chybami sami, a tak jsme si nakonec z rekonstruovaného Estadio del Norte neodnesli ani bodík.
Black Stars-Senior 4:5 (3:1)
Branky: Čapek 2, F.Hladík, Foral